Інвестори отримали валютні виплати за євроборгом РФ “в останній момент”: що далі
Доларові виплати Росії за двома випусками облігацій, невиконання яких ознаменував би перший зовнішній дефолт РФ з початку 20 століття, зрештою дійшли до тримачів боргу.
Про це повідомляє Bloomberg.
Таким чином Росії зрештою вдалося уникнути дефолту за добу до кінця грейс-періоду, який закінчувався в середу. Загалом РФ повинна була погасити 649,2 млн доларів. Раніше, 6 квітня, Мінфін РФ заявив, що переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах.
Агентство зауважує, що попри проходження платежу в останні години, протягом наступних тижнів Росії може бути складніше здійснювати такі боргові виплати.
Раніше Reuters повідомляв, що за умови погашення Росією цих боргів увага зосередиться на двох подіях наприкінці травня.
Перше – це 25 травня, коли втрачає дію виняток з санкцій США, яким заборона транзакцій не поширюється на обслуговування зобов'язань, випущених до 1 березня 2022 року.
Згодом Мінфін США також заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.
Друга дата – 27 травня, коли РФ має виплатити купони за доларовими облігаціями, випущеними в 2016 році, і єврооблігаціями, випущеними в 2021 році. Оплата за єврооблігаціями може бути здійснена в рублях в крайньому випадку, але в доларових облігаціях такого положення немає.
Це пов’язано з тим, що після хвилі санкцій внаслідок анексії Росією українського Криму, агресор у контрактам вказував рублі як резервну валюту виплат за зовнішнім боргом з 2018 року.
Нагадуємо:
Росія за тиждень до закінчення пільгового періоду виплатила купони за єврооблігаціями із погашенням у 2022 та 2042 році у доларах, як того вимагають контракти.
Йдеться про два випуски єврооблігацій: Росія-2022 та Росія-2042. За першим випуском, 70% боргу за яким РФ напередодні викупила за рублі, країна повинна була виплатити як купонний дохід, так і погасити номінальну вартість паперів. За другим випуском йшлося лише про виплату купонного доходу.
Зовнішній борг РФ та її компаній сягає 150 млрд доларів. При цьому виплатити їх для країни проблематично – Західні санкції заморозили 350 млрд доларів її золотовалютних резервів, що становить близько 60% їхнього обсягу.