У РФ харчовій промисловості загрожує дефіцит фосфатів: це вплине на ціни і якість продуктів
У РФ харчовій промисловості загрожує дефіцит фосфатів, що може призвести до подорожчання продуктів харчування та погіршення їхньої якості.
Про це пишуть "Ведомости" з посиланням на учасників ринку.
Виконавчий директор Спілки виробників харчових інгредієнтів РФ Поліна Семенова заявила, що у Росії існує ризик виникнення дефіциту харчових фосфатів.
За її словами, підприємства низки галузей харчової промисловості, які використовують при виробництві своєї продукції пірофосфат і харчові солі, наразі мають великі труднощі з поставками низки компонентів з-за кордону.
"Семенова пояснила ситуацію нестачею сировини і, як наслідок, подорожчанням останньої в деяких країнах. Інформацію підтвердили представники Руспродспілки та Національної спілки м'ясопереробників.
За словами одного з топ-менеджерів компанії, що займається молочною продукцією, низка заводів, які виробляють плавлені сири, мають проблеми з солеплавителями, у складі яких присутні фосфати", - йдеться у статті.
"Компанії зараз шукають заміну постачальникам з Європейського союзу в дружніх країнах або всередині країни", - пояснив він.
У дослідженні ФНЦ харчових систем ім. Горбатова йдеться, що російська харчова промисловість майже повністю залежить від імпорту.
За даними аналітиків, з-за кордону ввозиться близько 95% цієї продукції, а середньорічні обсяги постачання фосфатів, монофосфатів та фосфатних сумішей до Росії перевищують 30 000 тонн.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.