Зеленський анонсував нову податкову модель і фінанcові правила: приберуть "усе, що заважає"
Президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд отримав доручення "повернути малий і середній бізнес". Деталі будуть за день-два.
Про це він сказав у відеозверненні.
"На вулицях міст має зʼявитися життя. Там, де дозволяє безпека. Там, де це можуть забезпечити люди. Аптеки, торгівля, будь-який бізнес, який може просто працювати сьогодні. Щоб країна жила. Щоб уже починалося відновлення України.
Це залежить від кожного з нас, від кожного, хто здатний працювати. Економічне придушення України – це одне із завдань війни проти нас. І ми маємо відбитися також і від цього. Зберегти нашу економіку, зберегти наших людей.
Тому уряд отримав чітке доручення: повернути малий і середній бізнес. Прибрати все, що заважає. Максимально послабити податки, прибрати всі складнощі, абсолютно усі. Щоб система не тиснула, щоб люди знали, що вони можуть працювати так, як вони можуть. Там, де вони можуть", – заявив Зеленський.
"На час війни та для післявоєнної розбудови потрібна нова податкова модель. Потрібно оновити й фінансові правила. Щоб люди відчували, що можна проявляти гнучкість. Відчували, що всі гроші та цінності будуть збережені.
І що можна не боятися втратити щось, бо держава Україна гарантує кожному безпеку активам і накопиченням. Кабінет міністрів уже працює над тим, як оформити це нормативно. День-два – будуть деталі", – резюмував він.
Як уточнив перший заступник голови податкового комітету парламенту Ярослав Железняк, ідеться про комітетську версію законопроєкту №7137-д.
Доопрацьований документ №7137-д створений на основі урядового №7137, яким пропонувалося зменшити податок на додану вартість на пальне з 20% до 7%, а також скасувати акцизи на нафтопродукти.
Великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Для цього ліміт річного доходу підвищать з 10 млн грн до 10 млрд грн, а обмеження щодо кількості працівників буде знято. Податок становитиме 2% від обігу незалежно від виду діяльності (крім підакцизних товарів та грального бізнесу).
Крім того, Верховна Рада планує визначити, що фактичні перевірки можуть проводитися стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою. За порушення – штраф 8 500 грн. Відновлюються всі фактичні перевірки, зокрема заборонені на час карантину.
Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які живуть на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Неприбуткові організації отримують податкову знижку 16% (замість 4% зараз) на пожертвування.
Також з 24 лютого 2022 року до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть бої.
За порушення закону про РРО не будуть штрафувати до завершення воєнного стану, а з 1 березня до припинення воєнного стану ФОП 1-3 груп не сплачують ЄСВ за себе.
"Спрощенцям" другої-третьої груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені коштом дербюджету.
На період воєнного стану ФОП не сплачують ЄСВ, якщо не отримують доходу. Протягом трьох місяців після його закінчення штрафи та пеня щодо ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.
Нацбанку на час воєнного стану дозволяється купувати цінні папери в емітентів. Послаблюються вимоги до достатності капіталу банків на час війни та надається низка послаблень щодо фінмоніторингу.
Клієнти банків теж отримують пільги. Зокрема, прибирається відповідальність за несвоєчасну сплату за споживчими кредитами. Після війни ще місяць забороняється стягувати майно за іпотекою та виселення мешканців.
Для посадовців встановлюється обмеження із зарплат на час війни в розмірі до 65 тис грн, крім тих, які задіяні в заходах, необхідних для оборони України.
Як зазначив Железняк, Верховній Раді пропонують голосувати закон за основу та в цілому.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим та які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатись можна тут.