Китайські заводи зіткнулися з обвалом експортних замовлень
Падіння експортних замовлень зчинило тиск на виробничу активність Китайської Народної Республіки в квітні.
Про це повідомляє Reuters.
Офіційний індекс менеджерів із закупівель для виробничого сектора Китаю знизився до 50,8 у квітні з 52 в березні, але залишився вище нейтральної позначки в 50 пунктів, що відокремлює зростання від спаду, повідомило Національне бюро статистики.
Аналітики, опитані Reuters, очікували, що індекс PMI становитиме 51 пункт.
При цьому субіндекс експортних замовлень найбільшого в світі експортера впав до 33,5 у квітні з 46,4 у березні, а замовлення для деяких заводів були скасовані після відновлення їх роботи, сказав Чжао Цинге, старший фахівець із статистики в НБС.
"Дослідження показало, що до 57,7% опитаних заводів повідомили про нестачу замовлень. Деякі сказали, що попит на ринку слабкий, продаж продукції затруднений, і буде потрібно час, щоб замовлення знову повернулися", - сказав Чжао.
Це призвело до уповільнення темпів зростання виробництва в квітні.
Зайнятість зміцнилася другий місяць поспіль, але темпи зростання знизилися до 50,2 з 50,9 у березні.
У секторі послуг, на який припадає 60% ВВП Китаю, також спостерігалося зростання активності: офіційний індекс PMI в невиробничому секторі виріс до 53,2 у квітні з 52,3 у березні, показало окреме опитування НБС.
Читайте також: Наскільки сильно впаде економіка і коли це все закінчиться: прогноз світових економістів
Торгівля і глобальний карантин: в яких країнах українські експортери зазнають найбільших втрат
Нагадуємо:
ВВП Китаю впав на 6,8% в першому кварталі 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року через негативний вплив пандемії COVID-19.
МВФ прогнозує падіння світової економіки у 2020 році на 3%.
Аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch очікують у 2020 році падіння світового ВВП на 1,9%, водночас глибока рецесія є базовим сценарієм.
Директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва оголосила, що світ увійшов у нову рецесію.
Міністр фінансів Британії Ріші Сунак стверджує, що ВВП країни може впасти на цілих 30% в період з квітня по червень у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"