Українська правда

Кабмін спростив процедуру ліцензування малих виноробень

— 4 жовтня 2018, 16:25
 

3 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів прийнято постанову "Про затвердження форми декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства для малих виробництв виноробної продукції, порядку її подання та реєстрації", яка спростить процес отримання ліцензій для малих виробників винопродукції.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Так, раніше малому виробнику для отримання ліцензії потрібно було разом з іншими документами подати атестат виробництва, підготовка якого займала додатковий час. З прийняттям цієї постанови виробнику замість атестації виробництва потрібно подати до Держпродспоживслужби відповідну декларацію, де зазначається наявність у нього необхідного устаткування для виробництва виноробної продукції.

Після цього Державна фіскальна служба у термін, передбачений чинним законодавством, надасть йому ліцензію на власне виробництво.

Спрощення процедури отримання ліцензії забезпечить розвиток малого бізнесу у галузях садівництва, бджільництва та виноградарства, дозволить зменшити монополізацію винного ринку та розширити випуск якісної української конкурентоспроможної продукції, зацікавить сільськогосподарські підприємства у відновленні та розширенні виноградників, насаджень плодово-ягідних культур, збільшенні кількості бджолосімей.

У 2016 році Рада скасувала ліцензію на оптову торгівлю для тих виробників, які вироблять вино зі свого винограду. Виробникам, до речі, вона обходилась у 500 тис. гривень на рік. Цьогоріч було спрощено процедуру отримання ліцензії для малих виноробів. В результаті зникла необхідність в отриманні 160-ти дозвільних документів.

А напередодні президент Петро Порошенко підписав закон, який скасовує для невеликих виробників місцевих плодово-ягідних вин з власної сировини ліцензію на оптовий продаж алкоголю, яка досі становила 500 тисяч гривень на рік.

Нагадаємо, що у 2018 році на підтримку розвитку садівництва та виноградарства Уряд виділив 300 млн грн.

Так, за проміжними результатами держпідтримки на сьогодні створено 1255 га нових насаджень зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградників. Крім того, створено 1 тис. постійних та 5 тис. сезонних робочих місць у галузі садівництва.

Раніше президент підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв".

Економічна правда

виноробство Кабмін