Вовк залишає Нацкомісію з тарифів
Дмитро Вовк відмовився від планів подовження своїх повноважень в статусі глави Нацкомісії з регулювання енергетики.
Про це ЕП повідомив співрозмовник на ринку.
Він не уточнив інших подробиць, обмежившись інформацією про те, що відповідне рішення було погоджено з вищим керівництвом країни.
Як повідомляла ЕП, повноваження Дмитра Вовка закінчуються 26 травня.
З метою збереження посади в регуляторі він подав заявку на участь у відповідному конкурсі, але вона була скасована у зв'язку з невідповідністю ключовій вимозі: претендент повинен мати не менше 5 років досвіду роботи в енергетичній сфері, тоді як у Дмитра Вовка було 3,5 роки.
Вовк відмовився підтвердити або спростувати інформацію про свій відхід.
У той же час джерело в НКРЕ повідомило ЕП про відсутність принципової позиції глави комісії щодо судової суперечки, в рамках якої розглядається спростування рішення конкурсної комісії про недопуск Дмитра Вовка до участі в конкурсі.
"Ця суперечка має виключно академічний інтерес", - сказало джерело.
Детальніше про причини відходу Вовка і майбутній керівний склад НКРЕКП читайте найближчим часом на ЕП.
Вовк був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року. З червня 2015 року вступив в повноваження глави регулятора.
До призначення на цю посаду він не мав досвіду роботи в сфері енергетики.
У 2009-2013 роках він працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала угоди бізнесу президента Петра Порошенка.
З березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював в Москві в корпорації Roshen, яка належить президенту.
За час каденції Вовка була прийнята скандально відома формула "Роттердам+", яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема, компанії ДТЕК Ріната Ахметова.
На сьогодні впровадження формули "Роттердам+" є предметом розслідування НАБУ.
Також комісія під керівництвом Вовка реалізувала план підвищення тарифів на електроенергію для населення, і при цьому також підвищувала тарифи для промисловості, що не дало можливості побороти перехресне субсидування на ринку електроенергії.
За час керівництва Вовка, НКРЕКП намагалася ввести абонплату за газ, а також прийняла рішення про введення стимулюючого тарифоутворення для обленерго, яке встановлює норми прибутковості на старі і нові активи в розмірі 12,5%.
Раніше повідомлялося, що засідання НКРЕКП з 26 березня втратили кворум - більшість голосів діючих членів, яка необхідна для прийняття будь-яких рішень регулятора.
НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.
Читайте також: Дмитро Вовк: раніше всі були фахівцями з політики і футболу, а останнім часом — з RAB-тарифів
Дмитро Рясний, ЕП
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"