Ціну на електрику планують підвищити на 16,2%
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує у 2018 році підвищити ціну електроенергії на 16,2%.
Це випливає з порядку формування оптово-ринкової ціни електричної енергії, що оприлюднено на сайті регулятора.
Підвищення має відбутися у два етапи.
Згідно з оприлюдненими даними, планується підвищити оптово-ринкову ціну з 1 січня на 9,5%, з 1 квітня - ще на 6,1%.
Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус, представник "Арселор Мітал Кривий Ріг" звертався до голови НКРЕ Дмитра Вовка з пропозицією не здійснювати такого підвищення, бо "для бізнесу електроенергія і так неадекватно дорога".
"Тим більше враховуючи, що понад 50% електроенергії - від Енергоатому, який віддає її по найнижчому у світі тарифу 0,47 грн", - написав він.
Також Герус зазначив, що пропонується встановити ціну вугілля у тарифі на рівні 2854 грн за тонну - це у 2,6 рази більше, ніж 2 роки тому.
Нагадаємо, група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.
Тобто на ДТЕК перепаде близько 10 млрд грн із загальної суми, яку додатково отримають енергетики.
Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Після введення в дію "роттердамської" формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU.
Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.
В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу "Роттердам+".
Рекомендуємо почитати: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди
Читайте також: Непохитний "Роттердам+": як "еліта" пошила у дурні всіх українців
Економічна правда