Українська правда

Kantar: Охоплення мобільних додатків російських ресурсів практично не змінилося

27 травня 2017, 10:00

Українська аудиторія мобільних додатків заблокованих російських ресурсів не сильно зменшилася після введення санкцій.

Про це говорять дані дослідження Kantar TNS CMeter.

Як зазначається, порівняння середньодобових охоплень до новини про блокування і в перші дні після показало значне зростання аудиторії Play Market.

 
Дослідження Kantar TNS Cmeter

"Користувачі почали шукати альтернативні способи використовувати далі свої додатки, зокрема спеціальні програми VPN і захищені браузери", - відзначають в компанії.

За словами Анни Шахдінарян, керівника проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter, топ мобільних додатків завжди був досить стабільним - це месенджери, соціальні мережі, YouTube, браузери, поштові сервіси.

"Зокрема, додаток Вконтакте було найпопулярнішим з соцмереж і він не втрачає сильно свого охоплення станом на 17.05.2017", - коментує ситуацію вона.

У компанії також відзначають зростання месенджерів і соцмереж: Viber, Facebook, Telegram.

 
Дослідження Kantar TNS Cmeter

"Сервіси Yandex були також популярні, що пов'язано з тим, що користувачі почали перевіряти чи працюють вони ще", - йдеться в дослідженні.

Відзначається, що поштовий і браузерний ландшафт змінюється, але поки не сформувався.

Раніше повідомлялось, що десктопне охоплення російських ресурсів Vk.com, Ok.ru. Mail.ru і Yandex зменшилося в 2-2,4 рази.

Як відомо, 16 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких соцмережі "Вконтакте" і "Одноклассники" і компанія "Яндекс".

Прес-служба українського офісу стверджує, що "ВКонтакте" завжди обходили політику стороною і назвали себе найпопулярнішою соціальною мережею в Україні.

За інформацією ЕП, на сайт Вконтакте щомісяця заходить 15,8 млн унікальних користувачів.

Більше про санкції читайте тут: Новий фронт або шлях до цензури: навіщо Порошенко блокує російські соцмережі

Рекомендуємо почитати: Чи є життя після "Вконтакте": повний список аналогів заборонених сервісів

санкції