Облігації ДТЕК Ахметова подорожчали на 40% після рішень НКРЕКП
Облігації ДТЕК Ріната Ахметова у травні показали 40% зростання котирувань після того, як Нацкомісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг підвищила на 15-20% тарифи на електроенергію, вироблену ДТЕКом та іншими теплоелектростанціями.
Про це свідчать дані агентства "Bloomberg", оприлюднені у статті "Наших грошей".
Найнижчі котирування на рівні 35 доларів облігації мали у березні. Зростання почалось після того, як Нацкомісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг підвищила на 15-20% тарифи на електроенергію, вироблену ДТЕКом та іншими теплоелектростанціями.
У квітні НКРЕКП також затвердило нову методику розрахунку вартості електроенергії. Вона передбачає подорожчання вугілля до рівня "ціна у порту Роттердама" плюс вартість доставки вугілля з Нідерландів до України.
Це означає, що вугілля для спалювання на ТЕС тепер коштує 1,5 тисяч гривень за тонну, хоча раніше України купувала вугілля у Росії та ОРДЛО на 300 гривень дешевше.
Після введення в дію нової формули облігації ДТЕКу у травні подорожчали відразу на 40% до 59 доларів.
Нагадаємо, у квітні гендиректор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU.
"За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність", - зазначив Тимченко.
У 2013 році ДТЕК здійснив випуск єврооблігацій із терміном погашення в 2018 році на загальну суму 750 млн доларів.
Інвесткомпанія ICU відома багаторічною співпрацею зі структурами Петра Порошенка. Після його обрання президентом України у 2014 році співвласники фірми отримали призначення у владу. Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку, Володимир Демчишин очолив НКРЕКП.
У грудні 2014 року Демчишин очолив Міністерство енергетики та вуглепрому. У НКРЕКП його змінив Дмитро Вовк, який безпосередньо перед призначенням працював у московському офісі "Рошену", а ще раніше був помічником віце-президента ICU Гонтарєвої.
Петро Порошенко став президентом, декларуючи боротьбу з олігархами, у тому числі з монополізмом Ріната Ахметова у енергосекторі.