MasterCard заробила на банках-банкрутах понад 250 мільйонів
Платіжна система MasterCard змушує неплатоспроможні банки платити їй сотні тисяч доларів за вимушене розірвання договорів через банкрутство банків.
Про це пише FinClub.
У розпорядженні видання опинився лист Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА, відправлений 18 березня в ФГВФО і Антимонопольний комітет.
У цьому листі йдеться про те, що міжнародна платіжна система MasterCard стягує "невиправдані платежі" з банків, які "вимушено через неплатоспроможність виходять зі складу MasterCard і завершують стосунки з нею".
Йдеться про повторну оплату річної комісійної винагороди (за один з останніх чотирьох років - рік вибирає MasterCard), податки на цю суму і штраф за розрив договору.
"Ці дії мають ознаки вимагання грошових коштів без належних на те правових підстав", - зазначено в листі асоціації.
За неофіційними даними учасників ринку, MasterCard виставила "рахунок" ВіЕйБі Банку на 600 тис. доларів, "Надра" - 650 тис. доларів, "Укрінбанк" - 820 тис. доларів, "Фінанси і Кредит" - 1 млн доларів.
За мінімальними розрахунками загальна сума, заплачена банками за вихід з MasterCard становить понад 250 млн грн", - йдеться в листі.
За приблизними оцінками, відмова "Дельта Банку" від платіжної системи могла коштувати банку 2 млн доларів, "Форуму" -1 млн, "Імексбанку" і "Брокбізнесбанку" - по 500 тис. доларів, "Родоводу" - 300 тис. доларів.
При цьому ЕМА підкреслює, що через дії MasterCard "ФГВФО не зміг своєчасно і в повному обсязі здійснити виплати вкладникам 70 банків на суму більше 250 млн грн".
Ніхто з опитаних учасників ринку не зміг сказати, чи були у компанії VISA проблеми з неплатоспроможними банками: її платежі виявилися більш м'які, ніж у MasterCard.
З 70 банків-банкрутів 13 були принциповими учасниками MasterCard, а значить, розраховувалися з платіжною системою безпосередньо, інші банки були афілійованими членами і проводили розрахунки з MasterCard через принципових членів.