Українська правда

МВФ змінить свої правила, щоб продовжити кредитування України

29 жовтня 2015, 09:30

Західні країни мають намір змінити у листопаді правила кредитування Міжнародного валютного фонду, щоб дати можливість Україні отримати черговий кредитний транш навіть у разі дефолту Києва за боргом перед РФ.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Виконавча рада Фонду, за даними джерел газети, може розглянути це питання наприкінці листопада.

Нинішня політика фонду виключає можливість надання подальшого фінансування країні-члену МВФ, яка має заборгованість перед офіційними кредиторами.

У рамках запланованих змін Фонд, на думку експертів, яку наводить газета, може зробити виняток для випадків, коли країна-кредитор проводить недружню політику щодо позичальника.

Оскільки це питання не стосується основоположних принципів роботи організації, рішення за ним може бути схвалено більшістю членів ради.

Україна реструктуризувала нещодавно всі випуски своїх єврооблігацій, окрім "російських", випущених на суму в 3 млрд доларів.

Росія не брала участі в реструктуризації, наполягаючи на погашенні цих облігацій у строк - тобто у грудні 2015 року. Київ призначив на 29 жовтня повторні збори з "російськими" єврооблігаціями.

Москва наполягає, що не є комерційним кредитором і тому не повинна брати участь у реструктуризації. У разі невиплати боргу російська сторона має намір звернутися до суду.

МВФ офіційно поки що не заявляв, чи вважає він борг України перед Росією комерційним або офіційним, і, відповідно, чи може дефолт за ним призвести до заморожування чинної програми кредитування України.

До кінця цього року Київ має отримати третій транш (1,7 млрд доларів) з чинною з минулого року програмою розширеного фінансування МВФ.

До цього транша МВФ прив'язана інша міжнародна фінансова допомога на 2,3 млрд доларів, зокрема черговий випуск єврооблігацій під гарантії США на 1 млрд доларів, транш макрофінансової допомоги ЄС на 670 млн доларів, кредит Японії на 300 млн доларів.

Подальше міжнародне фінансування України, згідно з правилами, могло б виявитися під питанням у разі дефолту Києва за офіційним боргом.

Інтерфакс-Україна

МВФ гроші