Дума обмежила частку іноземців у російських ЗМІ
Держдума в другому і третьому читанні прийняла закон про обмеження максимальної частки іноземних акціонерів у капіталі російських ЗМІ - відтепер вона не повинна перевищувати 20%.
Під дію закону потрапить близько 30 засобів масової інформації, які працюють в Росії, в тому числі Forbes, "Комерсант" і "Ведомости", пише "Прайм".
Поправки були внесені на розгляд парламенту 17 вересня, ініціаторами документа виступили депутати Держдуми Вадим Дєньгін (ЛДПР), Володимир Парахін (СР) і Денис Вороненко (КПРФ).
Крім обмеження частки іноземних акціонерів у ЗМІ, в законі встановлюється, що іноземні громадяни, особи без громадянства та громадяни РФ, які мають громадянство іншої країни, не мають права виступати засновниками ЗМІ.
Дія закону не поширюється на ЗМІ, утворені в рамках міжнародних угод. Йдеться про телерадіокомпанії "Мир" і телерадіокомпанії "Союзної держави Росії і Білорусії".
Документ має набути чинності з січня 2016 року, разом з тим, до січня 2017 передбачається перехідний період, що дає можливість іноземним акціонерам привести всі корпоративні ланцюжки у відповідність до законодавства.
В рамках закону Роскомнадзор може призупиняти діяльність ЗМІ через суд, якщо його структура власності не відповідає новим вимогам.