Росія обігнала Китай за запасами золота
Росія обігнала Китай за запасами золота і посіла шосте місце в світовому рейтингу найбільших власників золотих запасів з 1094,7 тоннами золота (10% від сукупного обсягу золотовалютних резервів).
Про це повідомляється в огляді Всесвітньої ради по золоту World Gold Council, пишуть "Весті.Економіка".
Центробанк Росії купив в II кварталі ще 54 тонни золота - це максимальний приріст з 2009 року.
Найбільше золота у головного фінансового регулятора США - 8133,5 тонни (72% від золотовалютних резервів країни).
Крім цього, США зберігають у Форт-Нокс разом зі своїм золотом і золото Центробанку Німеччини, запаси якого за розмірами займають друге місце в світі - 3384,2 тонни (68% від резервів).
Німеччина - унікальна країна, що зберігає більшу частину свого золота в інших державах: в США (близько 33%), в Лондоні та Парижі (близько 25%).
На третьому місці за запасами золота у світі - Міжнародний валютний фонд (2814 тонн), далі Італія (2451,8 тонн, або 67% резервів), Франція (2435,4 тонн, або 65% резервів).
На сьомому місці після Росії розташувався Центробанк Китаю (1054,1 тонни, або 1% резервів), на восьмому - Швейцарія (1040 тонн золота, або 8% резервів).
Світовий попит на золото в II кварталі 2014 знизився на 16% в річному вираженні до 963,8 тонн через зниження попиту ювелірної галузі, повідомляється в квартальному огляді Всесвітньої ради по золоту World Gold Council, який очікує стабілізації ринку в 2014 р після значного падіння цін на золото в 2013 році.
Центральні банки світу продовжують нарощувати покупку золота для власних резервів і в II кварталі 2014 купили 118 тонн золота, що на 28% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Це 14-й квартал поспіль, коли центральні банки країн світу залишаються нетто-покупцями золота через диверсифікацію резервів і зниження залежності від долара США на тлі поточної геополітичної напруженості в Іраку і в Україні, відзначає World Gold Council.
У вартісному вираженні чисті покупки центробанків в II кварталі становили 4,9 млрд доларів.
Економічні та геополітичні події в усьому світі залишаються джерелами нестабільності і невизначеності.
Останні події змусили центробанки посилити виконання вимог з управління ризиками шляхом поповнення золотих запасів для диверсифікації активів.