Українська правда

Оплата товарів е-грошима зросла удвічі - НБУ

30 травня 2013, 16:42

Оплата товарів електронними грошима в січні-березень 2013 року становила 511,331 млн гривень, що на 96,9% перевищує показник за аналогічний період 2012 року.

Про це повідомила заступник начальника відділу аналізу та розгляду схем і систем розрахунків управління політики безготівкових розрахунків департаменту платіжних систем НБУ Тетяна Коваленко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Лідером з використання електронних засобів є система ГлобалМані", - сказала вона.

За її даними, до початку квітня поточного року НБУ погодив правила систем електронних грошей Максі (емітент ВіЕйБі Банк), MoneXy (емітент Фідобанк), ГлобалМані (емітент Ощадбанк).

Крім того, погоджено правила здійснення операцій з електронними грошима ряду банків-членів міжнародної платіжної системи Visa International (Кредитпромбанк, "Південний").

Випуск електронних грошей в першому кварталі 2013 року також здійснювали 11 банків-членів Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП), платіжною організацією якої є НБУ.

Нацбанк неодноразово заявляв, що правила діють в Україні платіжних систем WebMoney Transfere і Яндекс.Деньги не узгоджувалися в передбаченому законодавством порядку.

У цілому, за словами Коваленко, загальна кількість електронних грошей в обігу в Україні в першому кварталі 2013 року зросла на 42,5% порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 7,4 млн гривень.

В Україні е-гроші визначають як одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу і є грошовим зобов'язанням емітента.

Випуск е-грошей в гривні можуть здійснювати тільки банки.

Сума випуску е-грошей не повинна перевищувати суму отриманих банком готівкових і безготівкових коштів. При цьому емітент зобов'язаний контролювати суму е-грошей на електронному пристрої користувача з тим, щоб вона не перевищувала 2 тис гривень - не поповнюється пристрої і 8 тис грн - на поповнюються.

За даними НБУ, поки безготівковими розрахунками в Україні охоплено лише 11% ринку.

НБУ статистика