Українська правда

У Азарова вирішили брати грошима за використання Росією полігону "Нитка"

16 серпня 2012, 11:10

Кабінет міністрів надав повноваження міністрові оборони Дмитру Саламатіну на підписання протоколу про внесення змін до міжурядової угоди з Росією про використання полігону злітно-посадкових систем "Нитка".

Відповідне розпорядження було прийнято на засіданні уряду 15 серпня 2012 року, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

"Реалізація протоколу дозволить перейти на розрахунки за використання полігону у твердій грошовій сумі замість отримання запчастин, збільшити перелік авіаційної техніки, залученої для проведення випробувань на полігоні, а також використовувати полігон в інтересах не тільки Російської Федерації, а й інших держав", - сказано у повідомленні.

Таким чином, наголосили у Міноборони, підписання документа дозволить отримати додаткові надходження до державного бюджету України за використання полігону іншими державами та удосконалити договірно-правову базу в сфері військового співробітництва.

Існуюча редакція базової угоди передбачає розрахунок російською стороною за використання полігону у вигляді поставки запчастин до літаків типу "Су" на еквівалентну суму, затрачену українською стороною за надані послуги.

Також базовою угодою передбачено використання на полігоні літаків тільки типу "Су", що робить неможливим надання послуг на полігоні іншим типам літаків третіх країн, зазначили в Міноборони.

Раніше російська сторона просила Міністерство оборони України передати їй в оренду полігон Наземний випробувальний тренувальний авіаційний комплекс "Нитка" знаходиться в експлуатації з 1982 року. Він розташований на аеродромі Саки (АРК).

Призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець. Комплекс являє собою аеродром зі сталевим льотним полем у вигляді корабельної палуби, обладнаний трампліном і аерофінішерами. Його габарити еквівалентні параметрам льотної палуби авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов".

Полігон "Нитка" використовується Росією на підставі угоди між урядами обох країн про його використання від 7 лютого 1997 року, яка була ратифікована Україною в 2004 році.

уряд Росія