Порятунок від підкинутих наркотиків сягає 50 тисяч доларів
Правоохоронці звітують про зростання обсягів наркоторгівлі в Україні, тоді як правозахисники стверджують: міліціонери насправді дедалі частіше підкидають наркотики тим, із кого можна вимагати гроші.
Кожен українець є потенційним наркодилером, навіть якщо ніколи не бачив заборонених препаратів, передає ТСН.
Тренер-гравець хмельницької футбольної команди Анатолій Кравець отримав 9 років тюрми лише тому, що в його гаражі міліція виявила макову соломку.
Те, що гараж він винаймав іншим людям, а про права на наркотик згодом заявила інша особа – правоохоронців не обходило.
"Сьогодні в Хмельницьке СІЗО по 307-й заїзжає кожен третій. Тому що ось хлопці сидять – які набивають собі кармани", - з лави підсудних обвинувачує міліціонерів Кравець.
Він каже, йому пропонували вирішити питання так: 50 тисяч доларів – і справу закриють.
"Якби це зараз було, якби я знав всю ситуацію, то я б поїхав і віддав би їм фуру, яка коштує 40 тисяч. І, напевне, не сидів би – а тоді я їх послав", - зізнається Анатолій в залі суду.
Правоохоронці ж твердять, що за злочинцем стежили півроку.
"Зараз можна говорити, що завгодно, але я і мої підлеглі в нього не вимагали нічого. А всі звинувачення нехай залишаються на його совісті", - зазначив керівник відділу боротьби з незаконним обігом накотиків управління МВС у Хмельницькій області Володимир Рейман.
Заяви правозахисників невтішні: наркотики знаходять дедалі частіше та не завжди у тих хто ними торгує.
Стаття 307 – виготовлення, зберігання і торгівля наркотиками – довгі роки була найуживанішим інструментом для ув'язнення тих, проти кого бракувало доказів.
А тепер кілька грамів наркотику – ще й можливість прекрасно заробити.
Депутат і колишній суддя Володимир Олійник пояснює: наркотики, що підкидають, переважно були речовими доказами в інших справах, а потім не знищувались в установленному порядку.
А правозахисник Богдан Хмельницький переконаний – справжніх наркоділків міліціонерам заарештовувати не вигідно.
"Навіщо брати людину, яка щомісяця приносить 5 тисяч доларів? Простіше знайти багатія, котрий заплатить – і потероризувати його", - каже він.
Адвокат Євген Солодко, що не раз зустрічався з такими історіями, радить потенційним потерпілим бути уважними.
Підкинуті речові докази мають одну особливість – на них немає відбитків буцімто власника. Тож головне – не чіпати руками те, що підкидають.
А також до появи адвоката не підписувати якихось документів.
"Єдине що треба написати – не згоден. І поставити дату і підпис", - радить Солодко.
Те, що цей корупційний каток треба спинити, говорять і правозазисники, і політики, і навіть самі правоохоронці.
Проте ліки від цієї хвороби кожен пропонує свої – від підняття зарплат міліціонерам до повної люстрації всієї правоохоронної системи.