Депутати почнуть рік із реформування "Нафтогазу"
Верховна рада у вівторок планує розглянути законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів із метою реформування нафтогазового комплексу".
Документ, яким пропонується внести зміни до законів "Про трубопровідний транспорт" та "Про управління об'єктами державної власності", включені до порядку денного на 10 січня, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".
Проектом пропонується надати необхідні повноваження Кабінету міністрів здійснювати реформування НАК "Нафтогаз України".
"Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", які проводять діяльність із транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК "Нафтогаз України" здійснюється за рішенням Кабінету міністрів", - сказано в документі.
Як відомо, раніше головне науково-експертне управління парламенту висловило низку зауважень до цього законопроекту.
Зокрема, дозвіл за рішенням Кабміну здійснювати реорганізацію компанії "Нафтогаз України" суперечить ст. 80 закону "Про акціонерні товариства" та не відповідає ст.59 Господарського кодексу.
Також там зазначають, що оскільки НАК "Нафтогаз України" входить до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, передача майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що відповідне майно може бути приватизоване.
Відповідно до чинного закону "Про трубопровідний транспорт", реорганізація (злиття, приєднання, поділ, відділення, перетворення) державних підприємств трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються.
Забороняється також відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, передача їх із балансу на баланс, у концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, передача до статутного фонду інших юридичних осіб основних фондів та акцій таких підприємств.
Заборона також поширюється на будь-які дії, які можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ.
Раніше опозиція заявила, що до порядку денного парламенту буде включений проект закону про реформування нафтогазового комплексу.
За словами бютівця Миколи Томенка, Росія чекає від української влади згоди на реорганізацію і можливу приватизацію газотранспортної системи і НАК "Нафтогаз України".
Як повідомлялося, Україна і Росія мають намір продовжити переговори щодо ціни на газ і долі української газотранспортної системи 15 січня.