Українська правда
Перспективи для інвестицій всередині країни

"Регіонал" пропонує посилити податковий тиск на мобільний зв'язок

12 грудня 2011, 09:40

У парламенті вирішили допомогти уряду з пошуком джерел скорочення дефіциту Пенсійного фонду.

Член парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Олег Царьов ПР зареєстрував у п'ятницю законопроект N9577, що пропонує розширити список платників збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Текст документа ще не оприлюднено, але, як сказав "виданню" Царьов, зміни торкнуться операторів мобільного зв'язку.

Крім збору до Пенсійного фонду (ПФУ) в розмірі 7,5%, який зараз платять споживачі за надані їм послуги, ще 7% планується стягувати з самих операторів.

"Цей платіж допоможе скоротити дефіцит Пенсійного фонду", - заявив він, не уточнивши, втім, економічний ефект для бюджету ПФУ від збільшення податкового навантаження.

За даними Державної служби статистики, у січні-жовтні 2011 року за діючою ставкою в 7,5% Пенсійний фонд отримав 2 млрд гривень.

Це не перша ініціатива, спрямована на скорочення дефіциту ПФУ.

Влітку депутати прийняли пенсійну реформу, а вже восени Кабінет міністрів пообіцяв подати до парламенту законопроекти, що запроваджують податок на багатство (800 млн грн щорічно) і 12-відсотковий податок на операції з офшорами (0,93-1,98 млрд грн).

Ефект від передбачуваної легалізації зарплат для пенсійного та соціальних фондів оцінюється в 30 млрд гривень, однак відповідні законопроекти також ще не подані до Верховної ради.

Колега Царьова по фракції, заступник голови парламентського комітету з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко вважає, що скорочувати дефіцит Пенсійного фонду потрібно, але не за рахунок телекомунікаційної галузі, яка протягом 5-10 років знижувала тарифи на мобільні послуги.

"Ставлення до ініціативи негативне. Навіть існуючі 7,5% сприймаються як одіозні, адже понад 10 років тому вони вводилися як податок на розкіш, і при цьому продовжують діяти", - говорить Мороко.

Прийняття нового закону, за оцінкою учасників ринку, призведе до зростання тарифів, оскільки податкове навантаження на споживачів буде збільшено вдвічі.

"Це прихований податок на абонентів. Ми будемо змушені підвищити тарифи, оскільки бізнес не може бути збитковим. У нас під час кризи і так знизилася рентабельність - зараз вона не більше 10%", - відзначає директор з корпоративного управління і контролю "МТС- Україна "Олег Проживальський.

Представники компаній іронізують, що збільшувати податкове навантаження можна аж до закриття бізнесу.

Чергова спроба підвищення відрахувань особливо актуальна на тлі створення Фонду універсальних послуг, в який оператори повинні будуть перераховувати 3% від вартості своїх послуг.

"І при створенні цього фонду, і при введенні додаткового збору до Пенсійного фонду оператори будуть шукати компенсатори.

І іншого способу, окрім як збільшення тарифів, немає. Сама логіка збору в прив'язці до мобільних операторів побудована так, що він ретранслюється на роздрібний тариф, тобто відбивається на вас і на мені, як на споживачі", - говорить представник іншого оператора.

телеком парламент