Продаж ракет для Грузії фінансував український банк
Генпрокуратура в процесі розслідування постачань до Грузії 48 українських зенітних керованих ракет 9М38М1 встановила причетність до схеми реалізації українського ВіЕйБі Банку.
Про це пише газета "Дело" із посиланням на свої джерела.
Видання нагадує, що в 2005 році держкомпанія "Укроборонсервіс" уклала договір про покупку для потреб Міноборони 52 зенітних керованих ракет 9М38М1,які використовуються в зенітних ракетних комплексах "Бук-М1" та "Бук-М1-2", з них 48 - бойових, дві - навчальні та ще дві - макети ракет.
З цією метою було укладено договір з українсько-російською фірмою "Паралакс".
Проте, як відзначили в прокуратурі, на той момент у приватної компанії не було ні ракет, ні ліцензії на торгівлю боєприпасами.
Щоб операція відбулася, ракети компанії "Паралакс" продала все та ж держкомпанія "Укроборонсервіс".
Таким чином, спецпідприємство купило ракети у фірми, якій раніше їх же і продало.
Різниця була лише в ціні: "Паралакс" придбав ракети за ціною 11,8 млн. грн., а "Укроборонсервіс" викупив їх назад у комерсантів за 21,2 млн. грн.
З урахуванням витрат на передпродажну підготовку і транспортування, закупівля і підготовка до продажу військового товару обійшлася "Паралаксу" у 13,1 млн. грн.
Чистий прибуток від цієї угоди для посередника склав 8 млн. грн., зазначено в матеріалах прокуратури.
Як з'ясувалося тепер, грошей на придбання комплексу ракет фірма "Паралакс" не мала. У вигляді кредитної лінії їх у 2006 році виділило ВАТ "ВіЕйБі Банк".
Згідно з матеріалами прокуратури, фірма "Паралакс" отримала від фінустанови кредит у сумі 11,814 млн. грн.
Як повідомило виданню джерело у ВіЕйБі Банку, слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках "Паралакса".