Падіння євро відчують на собі українські експортери – експерт
Оскільки гривня традиційно зорієнтована на долар, то світове послаблення європейської валюти до долара означає, що євро знижується відносно гривні.
Відтак український експорт стає дорожчим, а імпорт дешевшим.
Директор економічних програм центру Разумкова Василь Юрчишин в інтерв'ю Deutsche Welle зауважив, що особливо неприємною є ситуація для українських експортерів.
"Погіршується ставлення інвесторів взагалі до не дуже міцних ринків, до яких належить і Україна. Якщо відбулися негативні фінансові прояви у Греції, члена ЄС і зони євро, то до країн поза межами Євросоюзу ставлення буде ще обережнішим і уважнішим", - сказав Юрчишин.
Експерт наголошує, що подальше поширення фінансових проблем на інших членів ЄС, зокрема на Португалію та Іспанію взагалі може знизити агрегований попит у Євросоюзі, а це ймовірно звузить ринки.
Для українського бізнесу це означатиме погіршення доступу на європейські ринки як торгівельні, так і фінансові, а це в свою чергу відіб'ється на зовнішньо-торгівельному балансі України, зауважив експерт.
Юрчишин наголошує, що за більш жорсткого сценарію розвитку ситуації у єврозоні, найбільше можуть постраждати українські металурги, виробники хімічної продукції.
Якщо євро падатиме не так стрімко, то ймовірніше це відіб'ється на фінансуванні інфраструктурних та агропромислових проектів в Україні, припускає він.