Україні вигідно долучитися до будівництва "Північного потоку"?
Україні вигідно брати участь у проекті будівництва газопроводу "Північний потік".
Про це заявив перший заступник міністра палива та енергетики Вадим Копилов, повідомляє агентство "Укрінформ".
Він підкреслив, що рішення щодо "Північного потоку" прийнято і він будуватиметься "з нами чи без нас".
"Краще, якщо з нами, краще, якщо ми свої робочі місця завантажимо контрактами звідти. Те саме і щодо "Південного потоку", де рішення теж усі прийнято", - вважає чиновник.
З його думкою погодилася і експерт з питань енергетики Світлана Голикова.
"Україна може брати участь у проекті не як учасник консорціуму, а як субпартнер, але для цього ми маємо налагодити відносини не лише з "Газпромом", а й із іншими учасниками проекту", - сказала фахівець.
Як повідомлялося, кандидат на пост президента Віктор Янукович нещодавно заявив, що має намір ініціювати переговори щодо участі України у консорціумі з будівництва газопроводу "Північний потік".
Щоправда, після того представники проекту "Північний потік" заявляли, що жодних пропозицій від України не надходило, тож уся інформація про її участь - на рівні чуток.
Консорціум "Північний потік" спрямований на зменшення залежності Росії від України у транзиті газу. Газопровід завдовжки більш як 1,2 км планується прокласти по дну Балтійського моря від Росії до Німеччини.
"Південний потік" - російсько-італійський проект газопроводу, який прокладатиметься по дну Чорного моря з Новоросійська до болгарського порту Варна і далі до Австрії.
"Південний потік" створюється для унезалежнення поставок російського природного газу до Європи і зменшення залежності постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема від України і Туреччини.