Макропоказники ставляться під сумнів
Очікується, що показники економічного зростання цього року будуть набагато гіршими від урядових прогнозів.
До такого висновку прийшли учасники щоквартального семінару макроекономічного прогнозування при Міністерстві економіки, повідомляє "Комерсант - Україна" .
Однак навіть ці розрахунки здаються аналітикам надмірно оптимістичними: вони не враховують подорожчання енергоресурсів з початку наступного року.
В п'ятницю 27 червня Мінекономіки провело черговий семінар з макроекономічного прогнозування.
Крім чиновників Мінекономіки, Мінфіну і Держкомстату в ньому взяли участь експерти Національної академії наук, Міжнародного валютного фонду, "Райффайзен Банк Аваль", БТА Банку, ІК Dragon Capital і фонду Bleyzer Foundation.
Як відзначили в Мінекономіки, у порівнянні з минулим семінаром, що пройшов у березні поточного року, серед експертів погіршилися прогнози розвитку економіки України.
Так, прогноз зростання ВВП у 2008 році був погіршений на 0,1% - до 6%, а прогноз інфляції поточного року збільшився на 7,4% - до 21,5%.
За підсумками 2009 року очікується погіршення світової кон'юнктури для українського експорту, внаслідок чого зростання ВВП знизиться до 5,5%, а збільшення споживчих цін складе 16,3%. Відзначимо, що уряд погіршив прогноз інфляції на 2008 рік до 15,3%. Прогноз ВВП зараз становить 6,8%.
У своїх розрахунках експерти виходили з того, що ціна на газ цього року залишиться колишньою, а в наступному складе порядку $265 за тисячу кубометрів.
Уже восени експерти очікують на стабілізацію цінової ситуації на світовому ринку нафти: у консенсус-прогноз була закладена ціна на нафту у 2008 році $116,1 за барель, а у 2009 році - $120,8 за барель.
За словами заступника директора центру "Психея" Геннадія Рябцева, закладена в консенсус-прогноз стабілізації ціна на нафту в цілому відповідає очікуванням провідних світових експортних центрів.
"Однак слід зазначити, що світові експерти очікують зниження цін на нафту після виходу економіки США із стану фінансової кризи", - додав він.
При цьому ймовірні більш високі темпи зростання цін на енергоносії консенсус-прогноз відніс до одних з ключових ризиків для української економіки. У зв'язку з цим експерти допускають, що ці темпи значно погіршать макропоказники української економіки.