В Україні різке зростання споживання електроенергії: "Укренерго" закликає повернутися до економії
"Укренерго" попереджає українців про необхідність повернення до економії електроенергії та перенесення користування енергоємними приладами на ніч, оскільки на тлі похолодання та закінчення свят в Україні зафіксовано стрімке зростання споживання ресурсу.
Про це йдеться в повідомленні НЕК "Укренерго".
Так, 3 січня рівень споживання станом на 10:00 був на 14% вищим за відповідний показник о 10:00 вчора, 2 січня.
При цьому, добовий максимум споживання був увечері 2 січня, а його показник був на 13,8% вищим, ніж попереднього вівторка, 26 грудня.
"Для електростанцій, які все ще відновлюються після масованих ракетних атак минулої зими, це дуже різке збільшення навантаження, яке може призвести до технологічних порушень", - підкреслили в "Укренерго".
Зазначається, що таке різке підвищення рівня споживання створює значне додаткове навантаження на енергосистему. Для його покриття потрібно швидко ввести в роботу щонайменше шість енергоблоків.
За розрахунками "Укренерго", для того, щоб допомогти енергосистемі працювати в цей складний період, достатньо перенести використання енергоємних приладів із вечірніх годин максимального навантаження 16:00-19:00 на ніч або ранок і використовувати електроенергію ощадливо.
Також повідомляється, що вдвічі порівняно з 2 січня зріс імпорт електроенергії, який здійснюється вдень зі Словаччини та Румунії загальним обсягом 1 138 МВт-год.
Нагадуємо:
Водночас, Міністерство енергетики заявило про те, що дефіциту електроенергії протягом доби, 3 січня, не передбачається.
За даними Міненерго, у профіцитні нічні години відбувається експорт електроенергії до Румунії та Молдови загальним обсягом 1493 МВт-год, що вдвічі більше за показник попередньої доби.
Експорт Україною електроенергії, після його відсутності з кінця листопада, розпочався з поставок у новорічну ніч 210 МВт до Молдови.
При цьому, станом на ранок 3 січня, за даними Міненерго, у резерві було 2 блоки ТЕС.
Крім того, через бойові дії та з інших причин на ранок 3 січня без світла залишалося 412 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Харківській області.
Через негоду на ранок знеструмлено чотири населені пункти на Донеччині - усе понад добу.
Через технічні пошкодження знеструмлено споживачів у Чернігівській області.