ЗМІ: Китайські банки де-факто долучилися до санкцій проти РФ

Понеділок, 8 лютого 2016, 09:09

Китайські банки вбудовані в глобальну економіку і цінують відносини з американськими банками, тому де-факто вони приєдналися до фінансових санкцій проти Росії.

Про це повідомив виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусін в бесіді з журналом "Коммерсантъ-Власть".

"Китайські банки не тільки відмовляли російським компаніям і фізичним особам у видачі кредитів, але і змушували закривати рахунки і переводити кошти в інші місця, - повідомив Тарусін.

Експерти, опитані журналом, у якості двох основних проблем спільного бізнесу росіян і китайців також розповіли про нерозуміння китайського менталітету і прагнення китайців до контролю над бізнесом.

Реклама:

"Наразі китайці стали вимагати у багатьох компаніях контролю, раніше цього не було", - зауважив Максим Соков, гендиректор компанії En+, розповідаючи про одну з операцій компанії. - Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50%+1 голос".

Через це, за його словами, в 2015 році не відбулися дуже багато угод.

Як відомо, 22 грудня 2015 року Міністерство фінансів США ухвалило рішення про посилення санкцій, запроваджених проти громадян та юридичних осіб, при чому - не лише зареєстрованих у Російській федерації.

Окрім того, Мінфін запровадив "секторальні санкції" проти значно ширшого переліку компаній.

У розширеному переліку 22 дочірні структури банку ВТБ (більшість з них - "дочки" банку у інших країнах), в тому числі  банк "ВТБ Україна", а також 24 "дочки" російського "Сбербанку", включно зукраїнским банком "Сбєрбанк Росії". "Промінвестбанк", власником якого є ВТБ, під санкції не потрапив.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!