Україна виплатить усі борги за газ, якщо РФ знизить ціну - Яценюк
Єдина політика, що проводиться в енергетичній сфері Україною, країнами Європейського союзу і Сполучених штатів Америки стане єдине вірною відповіддю на російську газову агресію.
Про це заявив в інтерв'ю німецькій газеті Bild прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який перебуває з візитом у Німеччині.
"Газове питання є частиною великого геополітичного конфлікту, який був спровокований Росією. Єдина енергетична політика Європейського Союзу, США і України, зокрема у сфері спільного управління і модернізації газотранспортної системи, - це єдина правильна відповідь на російську газову агресію", - підкреслив Яценюк.
Також, відповідаючи на запитання про те, чи буде Україна вимагати знижки на ціну газу, що імпортується до України з Росії, Яценюк зазначив, що Київ розглядає два варіанти співпраці.
"Перший - на справедливих і прозорих ринкових умовах, в яких Росія продає свій газ як товар, а не використовує його як елемент політичного тиску. І другий варіант - 29 травня Україна подає позов на російський "Газпром", - сказав глава уряду.
При цьому він ще раз нагадав, що причиною звернення до суду є необгрунтоване підвищення ціни на газ російською стороною.
"Якщо нам вдасться домовитися щодо ціни, ми протягом 10 днів виплатимо всі наші борги. Ми це вже публічно заявили на весь світ", - підкреслив Яценюк.
Раніше, 27 травня, під час засідання уряду Яценюк заявив, що якщо до 29 травня між НАК "Нафтогаз України" і російською компанією "Газпром" не будуть підписані договори про зниження ціни на природний газ для України, то компанії зустрінуться в Стокгольмському арбітражі.
Яценюк також зазначив, що зараз Україна хоче почути відповідь від Росії, зокрема, і з питання повернення Україні 2,2 млрд кубометрів газу, які Росія вкрала через "Чорноморнафтогаз" на території Автономної республіки Крим.
"Газпром" з квітня вирішив скасувати всі пільги на поставку газу Україні.
У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до 485 доларів за тисячу кубометрів з 268,5 долара у першому кварталі цього року.
При цьому голова російського газового монополіста компанії "Газпром" Олексій Міллер заявляє, що до 7 червня борг України за поставлений газ досягне 5,2 млрд доларів.