Споживчі ціни третій місяць поспіль ростуть на 0,2% щомісяця
Середньорічна інфляція в лютому впала до рекордно низького рівня в 3%, тоді як ще в січні вона становила 3,7%,
Про це повідомили вчора в Держстаті, пише "Коммерсант-Украина".
Це стало можливим за рахунок низьких темпів зростання споживчих цін протягом всієї зими - в цілому на 0,6%, тоді як минулої зими споживчі ціни росли в чотири рази швидше - на 2,7%.
Найбільш істотно в лютому подешевшали яйця (-3,8%).
Це тим більше дивно, адже Антимонопольний комітет на минулому тижні виступив проти різкого підвищення в лютому оптово-відпускних цін на 18% (до 9,4-9,5 грн за десяток яєць) і зажадав від 9 торгових мереж і 30 птахофабрик знизити свої ціни.
Не вплинув на ціну молочної продукції, за твердженням Держстату, торговий конфлікт із Росією.
У лютому ціни на сир і твердий сир взагалі не змінилися, а молоко подешевшало на 0,1%.
Друге місце за темпами зниження цін зайняв цукор (-2,8%), який з початку року подешевшав на 5,1%, а за 4 місяці 2011 року втратив в ціні більш ніж 30%.
Овочі та фрукти, здешевлення яких дозволяло в минулому році знизити інфляцію, знову почали дорожчати - в лютому на 1,4% і 5,2% відповідно.
Серед інших складових інфляції варто відзначити здешевлення аудіо-і фототехніки (-0,4%), побутової техніки (-0,3%) і транспортних засобів (-0,2%), частку яких у споживчому кошику Держстат збільшив буквально два місяці тому.
Тарифи на послуги ЖКГ зросли на 0,3%, а бензин подорожчав усього на 0,2%.
Рішення мереж АЗС про підвищення цін на 1% буде враховано статистиками тільки в березні.
Враховуючи, що в березні-квітні 2011 року споживчі ціни зросли на 2,7%, збереження 0,2-відсоткових темпів зростання цін нинішньої весни дозволило б знизити середньорічну інфляцію до 1%.
Проте експерти вважають цей сценарій малоймовірним.