Кабмін скасує митні пільги на мільярди гривень
Кабінет міністрів планує збільшити надходження до бюджету за рахунок скасування пільг на імпорт різних товарів.
Про це пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна" із посиланням на свої джерела.
За інформацією видання, уряд перегляне оподаткування імпорту товарів широкого вжитку, ліків, автомобілів, будматеріалів і ще багатьох інших товарів, таким чином очікується зростання 18% тарифних ставок, які діяли 2011 року.
1. Основна стаття - оподаткування імпорту товарів широкого споживання і госптоварів.
Легалізація та скерування до бюджету підвищених мит за новими ставками дозволить залучити до 7 млрд гривень.
2. Кабмін має намір зрізати пільги з низки ліків та товарів медичного призначення (тут обсяг пільг у 2011 році становив 5,9 млрд гривень).
Пільги заберуть у тих ліків, котрі не мають доведеної лікарської ефективності.
Під загрозою насамперед БАДи й інше - мезими, синупрети, біттнери, настоянки тощо. Наприклад: тоді як у Польщі митні пільги поширюються на 8 тис. марок ліків, в Україні - на 16 тисяч.
Ці так звані ліки, як розраховує Кабмін, дадуть додатково 2 млрд гривень.
3. Перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю - пільг за цими договорами надано на 3,5 млрд гривень в 2011 році.
4. Кабмін розглядає питання про пільги на імпорт енергозберігаючого обладнання. Пільги за цією статтею в 2011 році склали 2,4 млрд гривень.
5. Зростання тарифів на пластмаси, полімери та вироби з них може дати до 500 млн гривень.
6. Перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю - пільг за цими договорами надано на 3,5 млрд гривень у 2011 році.
7. Зростання тарифів на деякі різновиди машин і обладнання - зокрема, друкарське, очищення рідин, може дати до 400 млн гривень.
8. Кабмін пропонує внести зміни до Податкового кодексу, щоб автомобілі подвійного призначення, які можуть перевозити як пасажирів, так і вантажі, оформлялися за єдиним тарифом.
Із 99 тисяч автомобілів, які 2011 року були завезені як вантажні й розмитнені за низьким тарифом, 31 тисяча в органах ДАІ зареєстрована як пасажирські.
Тобто, 30% машин у 2011 році завдяки лазівці у законодавстві були розмитнені з ухилянням від сплати податків.
Після впровадження єдиного тарифу уряд планує зібрати за цією статтею близько 300 млн гривень.
9. Хімія - дезінфікуючі засоби, цементи, розчини - близько 300 млн гривень.
10. Наземний транспорт - трактори, причепи, запчастини - 200 млн гривень.
11. Залізничні локомотиви, апаратура зв’язку, органічні хімічні сполуки - ароматичні полікарбонові кислоти, меламін, лаки й фарби, пігменти, плавиковий шпат, фосфати кальцію, штукатурні матеріали, каучук, гума, продукти переробки овочів, плодів, кораблі, судна і плавучі бурильні платформи, полотна для ланцюгових пилок - усе це може дати до 500 млн гривень.