У 2012 році єврозоні загрожує катастрофа – ЗМІ
У 2012 році криза у зоні євро залишиться однією з найбільш важливих тем.
Про це пише InoPressa із посиланням на публікацію у Die Welt.
Як відомо, у рамках нового антикризового плану канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі передбачається перегляд європейських договорів. На початку грудня цей план був представлений на саміті, і 26 країн (Великобританія відповіла на пропозицію жорстким "ні") дали добро на нововведення, які, зокрема, передбачають посилення фінансових механізмів та контролю за формуванням національних бюджетів.
"Єврозона може опинитися в зачарованому колі. Коли справа дійде до деталей пакета стабілізаційних заходів, які визначають, яким чином і ким має контролюватися дотримання фінансових критеріїв, полетять клаптики по закуточках", - прогнозує Die Welt.
В результаті буде досягнутий млявий компроміс, який неминуче обернеться песимізмом на ринках.
І тут слово візьмуть рейтингові агентства, - говориться в статті.
Плани щодо суворої економії загрожують ще більше збільшити боргові проблеми, оскільки доходи від податків значно скоротяться на тлі несприятливої кон'юнктури.
Франція, а потім і Німеччина можуть втратити свій рейтинг "ААА".
І це буде катастрофою, - наголошується в матеріалі.
За оцінками експертів рейтингового агентства Fitch, потреба в рефінансуванні єврозони на 2012 рік буде збільшена на 1,4 трлн євро, із них одній тільки Італії знадобиться 357 млрд євро.
Якщо країни єврозони відрахують в загальну скарбницю менше, виникнуть проблеми: жоден рятівний європейський фонд не зможе поодинці профінансувати Італію.
Що стосується звичайних громадян, то їм світить роками обмежувати споживання.
Все частіше лунають голоси на підтримку відмови від євро: така перспектива дає можливість девальвувати валюту і таким чином підвищити конкурентоспроможність.
Однак, відзначає видання, цього ще можна запобігти: або створивши трансферний союз, послабивши ношу для слабких країн, або включивши друкарський верстат Європейського центрального банку.
Це призведе до інфляції і одночасного знецінення боргів - пояснює видання.