Стару систему оподаткування страховиків лишили ще на рік
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання інвестицій у вітчизняну економіку", який 8 грудня був підписаний президентом, передбачає норми щодо створення сприятливих умов для страхової діяльності в Україні.
Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, повідомляє прес-служба політика.
Хомутиннік зазначив, що ПК передбачає перехідний період впровадження окремих норм щодо оподаткування страховиків.
Впродовж 2011 року страховики сплачують податок за ставкою 3% від суми валових доходів від страхової діяльності, включаючи суми, нараховані за договорами перестрахування ризиків як на території України, так і за її межами.
За результатами звітного 2011 року страховики повинні здійснити розрахунки з податку на прибуток за загальною схемою, але не сплачувати його.
Це дозволило б скорегувати проблемні питання на наступному етапі.
"На жаль, ДПС виявилась не готовою до переходу до оподаткування страхових компаній за загальною схемою у 2012 році. Зокрема, форма податкової декларації не затверджена, розрахунки з податку на прибуток за новою системою не проводяться, відсутні необхідні експертні висновки. Надходження до бюджету від страхової діяльності за підсумками 2011 року збільшилися на 20% у порівнянні з минулим роком. Згідно з експертними оцінками, за новою схемою оподаткування надходження від страхового сектору до бюджету значно скоротилися б", - зазначив Хомутиннік.
"Перехід з наступного року на оподаткування прибутку від страхової діяльності за загальною системою без детального аналізу розрахунків за рік, міг призвести не лише до значного зниження надходжень до державного бюджету, а й відкрив би можливості для ухилення від оподаткування. Саме тому, законом було продовжено перехідний період для страхових компаній до 31 грудня 2012 року", - підсумував він.