Українська правда

Суд у Люксембурзі відхилив позови трьох російських мільярдерів, які вимагали зняти санкції

Лія Ільченко — 6 вересня 2023, 13:26

Суд Європейського Союзу в середу, 6 вересня, відхилив позови низки великих російських підприємців і членів їхніх родин, проти яких було запроваджено персональні європейські санкції.

Про це повідомляє DW.

Зокрема, відхилено позови співвласника компаній НОВАТЕК і СІБУР Геннадія Тимченка, а також його дружини Олени Тимченко.

Відхилено також позови підприємця Михайла Гуцерієва, який потрапив до санкційного списку ЄС проти Білорусі за підтримку Олександра Лукашенка.

Та сама доля спіткала позови колишнього власника Трубної металургійної компанії (ТМК) Дмитра Пумпянського (після внесення до списку санкцій він вийшов із бенефіціарів і складу ради директорів ТМК), його дружини Галини Пумпянської та сина Олександра Пумпянського (який також залишив раду директорів ТМК).

Наразі Суд ЄС у Люксембурзі розглядає близько 80 позовів від фізичних і юридичних осіб з РФ і Білорусі, які оскаржують рішення про санкції, повідомив DW офіційний представник суду Хартмут Ост (Hartmut Ost). 

Більшість справ порушено російськими бізнесменами, щодо яких діють такі заходи, як заморожування активів і заборони на в'їзд до Євросоюзу, однак виграти суд дотепер вдалося тільки матері глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.

Процес розгляду таких позовів зазвичай займає рік. Більшість позовів російських олігархів до Ради ЄС було подано 2022 року.

Нагадуємо:

Раніше Велика Британія, попри численні санкції проти РФ, видала підсанкційним російським олігархам щонайменше 82 ліцензії "на особисті витрати" - до $1 млн на рік, які росіяни витрачають на "базові потреби" - шоферів, кухарів і покоївок. 

Водночас, мільярдер і близький партнер російського олігарха Романа Абрамовича Євген Швідлер програв у Високому суді Лондона спробу скасувати британські санкції, накладені на нього після вторгнення Росії в Україну.

Санкції щодо Тимченка, Гуцерієва і Пумпянського Рада ЄС обґрунтувала підтримкою політики, що підриває територіальну цілісність України. 

Російські олігархи визнали, що їх внесли до санкційних списків незаконно, і звернулися до суду в індивідуальному порядку з вимогою скасувати обмежувальні заходи.

Водночас, як пояснили в суді ЄС, наприклад, Дмитро Пумпянський, хоча й не брав участі у військових діях безпосередньо, він займається діяльністю в галузях економіки, що слугують для уряду Російської Федерації важливим джерелом доходів. 

Зі свого боку Галина Пумпянська пов'язана з чоловіком діловими відносинами, оскільки вона очолює фонд, що належить його ж компанії.

Росія санкції