Українська правда

Торік з загальної суми боргу в Україні було стягнено лише 5%

Анастасія Жарикова — 20 березня 2023, 12:52

У 2022 році з кожної гривні від суми заборгованості, переданої до виконавчої служби, було стягнути лише 5 копійок.

Про це повідомляє Опендатабот.

У 2022 році загалом було стягнуто 10,2 млрд грн боргу, а загальна сума заборгованостей, переданих державним службам та приватним виконавцям становить 207 млрд грн.

У рік великої війни сума стягнень впала вдвічі, порівняно з 2021 роком. Тоді приватні та державні виконавці стягнули 19,8 млрд грн з 389,7 млрд грн. Таке падіння зрозуміле, адже через початок повномасштабної війни виконавчі служби фактично розпочали стягувати борги наприкінці літа.

 
Опендатабот

"Щороку передана до примусового стягнення сума зменшується. Проте варто розуміти, що це стається не лише за рахунок коштів, отриманих від боржників. Здебільшого йдеться про списані кошти — наприклад, це можуть бути провадження, які закрити за фактом відсутності будь-якого майна у боржників", – пояснюють аналітики.

Середній термін стягнення боргу Державною виконавчою службою сягає 2-3 років, але приватні виконавці змогли скоротити  цей строк та підвищити ефективність стягнень. Водночас на загальному тлі ці показники (5 копійок з кожної гривні) все ще не видаються значущими. 

Читайте також: Позичальники перестають платити за боргами: як це вплине на банки та економіку

Економічна правда

заборгованість гроші борг