Українська правда

Німеччина заявляє, що більше не залежить від російських енергоносіїв

Олексій Павлиш — 19 січня 2023, 11:05

Німеччина повністю диверсифікувала свою енергетичну інфраструктуру після вторгнення Росії в Україну і більше не залежить від російських енергоносіїв.

Про це заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, пише BBC.

За словами міністра, Німеччина більше не імпортує енергоносії безпосередньо з Росії.

BBC нагадало, що після вторгнення Росія перекрила газові крани до Європи, що призвело до побоювань щодо відключень електроенергії цієї зими.

Але, за словами Лінднера, Німеччина знайшла нові джерела енергії.

"Так, звичайно, Німеччина все ще залежить від імпорту енергоносіїв, але сьогодні не від російського імпорту, а від світових ринків", - сказав він.

Раніше Німеччина імпортувала з Росії близько половини газу і більше третини нафти.

У пошуках альтернативних джерел енергії країна знову запустила вугільні електростанції, відклала плани закриття трьох атомних електростанцій, що залишилися, і наполягає на збільшенні потужностей для зберігання природного газу, імпортованого з інших країн, таких як Норвегія і США.

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі Лінднер звернув увагу на швидкість, з якою був побудований новий термінал зрідженого природного газу в Німеччині - за його словами, за рекордні вісім місяців. Він додав, що планується більше інвестицій в інфраструктуру.

"Це лише [один] приклад величезних змін у німецькій політиці", - сказав він.

"Ми зрозуміли, що після епохи канцлера [Ангели] Меркель ми повинні підвищувати нашу конкурентоспроможність. Та епоха була зосереджена на сильних сторонах минулого, а зараз ми розвиваємо сильні сторони майбутнього", - резюмував міністр.

Лінднер також вніс оптимістичну ноту, припустивши, що існують "деякі докази" того, що інфляція в Німеччині досягла свого піку в минулому році.

"Ймовірно, відновлення світової економіки та європейських економік відбувається швидше, ніж очікувалося", - сказав він.

Економічна правда

Німеччина Росія нафта газ енергетика