Агентство S&P знизило кредитний рейтинг Укрзалізниці
Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг АТ "Укрзалізниця" з CCC+ до ССС у зв'язку з військовими діями на території України.
Про це пише "Інтерфакс-Україна".
Рейтинг УЗ внесли у список на перегляд із негативним прогнозом.
"Російсько-український конфлікт продовжує створювати значні ризики для економічного зростання України, фінансової стабільності, зовнішньої позиції та державних фінансів, збільшуючи ризик нестачі ліквідності на суверенному рівні", - заявляє агентство.
Рейтингове агентство зазначає про невизначеність щодо здатності уряду України продовжувати надавати постійну та надзвичайну фінансову підтримку УЗ і вважає, що активи компанії знаходяться під загрозою подальшого пошкодження та, можливо, виходу з ладу, що вплине на її здатність генерувати грошові потоки.
"Враховуючи негативний вплив конфлікту на грошові потоки компанії, ми вважаємо, що здатність Укрзалізниці погасити борг ослабла...
Ми вважаємо, що без додаткового державного втручання або значного скорочення операційних витрат Укрзалізниці, ймовірно, доведеться реструктурувати свій графік платежів або оголосити дефолт за виплатою боргу протягом 12 місяців, оскільки існуюча ліквідність буде вичерпана", - стверджують аналітики S&P.
В агентстві також додають, що операційні показники залізничної компанії невизначені на тлі російсько-українського конфлікту, зокрема, вантажопотік у березні-квітні впав удвічі до минулого року.
При цьому, у S&P визнають, що майбутні платежі "Укрзалізниці" в 2022-2023 невеликі ($125 млн у найближчі 12 місяців, у тому числі $36 млн у липні цього року) і наступний великий платіж припадає на 2024 рік.
"Ми оцінюємо ліквідність компанії як слабку, при цьому коефіцієнт ліквідності (ratio of sources to uses) значно нижчий за 1,2x.
Ми вважаємо, що позиція ліквідності компанії знаходиться під тиском, оскільки ми вважаємо, що "Укрзалізниця" не зможе протистояти зовнішнім подіям без додаткової фінансової підтримки з боку держави", - заявляють в S&P.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут