Українська правда

Іноземні компанії відновили зберігання газу в українських підземних сховищах – Вітренко

Олексій Павлиш — 27 травня 2022, 11:58

Голова правління "Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що іноземні компанії знову використовують підземні газові сховища (ПСГ) України, попри війну, хоча обсяги такого зберігання поки що невеликі через дефіцит газу в Європі.

Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Вже є іноземні компанії, які розпочинаючи з квітня в умовах війни все одно ризикують і зберігають газ у наших сховищах", - заявив Вітренко.

Він нагадав, що у перший місяць війни Україна призупинила таку можливість, проте згодом знову відкрила сховища для нерезидентів.

"Поки що переважно невеликі (обсяги зберігання нерезидентами). Питання просто у тому, що у Європі є певний дефіцит газу", - пояснив голова правління НАК.

За його словами, ця довіра пов'язана з тим, що Україна є надійним партнером на відміну від РФ.

"От щойно була зустріч світових економічних лідерів, обговорювали енергетичну безпеку, і польський міністр енергетики пані Москва прямо каже: дивіться, у нас були контракти, у Болгарії були контракти, але росіяни просто не виконують їх. Тому враховувати будь-які домовленості та папери, підписані Росією, не варто, на відміну від домовленості з Україною", - додав Вітренко.

"Україна активно пропонує європейським компаніям використовувати українські ПСГ. Режим митного складу (МС) дає змогу зберігати природний газ у ПСГ України протягом трьох років без сплати податків та митних зборів за подальшого його транспортування з території країни", - нагадує "Інтерфакс-Україна".

У січні цього року оператор газосховищ "Укртрансгаз" зазначав, що кількість компаній-нерезидентів у його портфоліо замовників за останні три роки зросла увосьмеро - до 111 компаній, які представляють 27 країн із трьох континентів: Європи, Північної Америки та Азії.

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут

Вітренко газ ПСГ Нафтогаз