Рожкова: Система прийняття рішень в Нацбанку дрейфує до централізації
Перший заступник голови правління Нацбанку Катерина Рожкова заявляє, що зі зміною керівництва НБУ почав міняти систему прийняття рішень та відходити від принципу коллегіальності.
Про це вона сказала в інтерв'ю НВ.
"З моєї точки зору, система прийняття рішень в Національному банку дрейфує до централізації.
Законом про Національний банк передбачалася незалежність кожного окремого члена правління, але незалежний - це не коли від тебе нічого не залежить, а незалежний - це коли ти можеш професійно сформулювати позицію з того питання, яким ти займаєшься, незалежно від якихось впливів", - заявила Рожкова.
За її словами, уперше за останні 5 років у МВФ знову виникло питання до НБУ.
"За підсумками місії МВФ в Україні є офіційна заява. Знову-таки, вперше в новій історії місія сконцентрована на питаннях управління Національним банком, тобто governance of the National bank of Ukraine, це там прямо сказано, причому в першому рядку.
Я, напевно, повторюся, але це дуже важливо, що, починаючи з кінця 2014 року, з другої половини 2014 року Нацбанк як структура, що регулятор не був у фокусі. Плюс знову-таки останній звіт Єврокомісії, там теж чітко про це написано, про те, що Єврокомісія стурбована тією ситуацією, яка була і тим, що супроводжувало відставку Смолія. Тому відповіді, власне кажучи, на поверхні", - додала вона.
Читайте також: МВФ поїхав, але ви тримайтеся: чому Україна не отримала грошей та у що це виллється
Рекомендуємо почитати: За все відповіли кадри: як голова НБУ зачищає команду Гонтаревої
Нагадаємо:
Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила про цензуру у Нацбанку - за її словами, керівництво департаменту комунікацій регулятора заборонило публікувати її інтерв'ю для видання НВ в оригінальному вигляді.
Місія МВФ завершила роботу в Україні, зауваживши, що для завершення першого перегляду програми потрібен більший прогрес.
В ЄС заявили, що зберігають побоювання з приводу незалежності НБУ попри спадкоємність політики регулятора.