США запровадили санкції проти китайського інвестора "Мотор Січ"
Мінторгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon - інвестора в ПАТ "Мотор Січ", заявивши, що вона загрожує національній безпеці США.
Про це йдеться в офіційному прес-релізі відомства.
Зазначається, що Skyrizon внесли до списку MEU (Military End-User) - туди заносять компанії, які діють в інтересах китайської армії.
США вводить для тких компаній обмеження щодо експорту, реекспорту і переміщення товарів усередині країни. Щоб виконувати зазначені операції, компаніям треба додаткове ліцензування.
У релізі йдеться, що Chinese National Offshore Oil Corporation та Skyrizon - загрожують нацбезпеці США, "допомагаючи Китаю залякувати сусідів у Південно-Китайському морі".
"Нерозсудливі та войовничі дії Китаю в Південно-Китайському морі та його агресивний поштовх до придбання інтелектуальної власності та технологій для його мілітаризації є загрозою національній безпеці США та безпеці міжнародного співтовариства", - сказав міністр торгівлі США Уілбур Росс.
"Skyrizon - китайська державна компанія - і її спроби придбати та узаконити закордонні військові технології становлять значну загрозу національній безпеці США та інтересам зовнішньої політики", - додав Росс.
Повідомляється, що запровадження сакнцій має стати попередженням експортерам про тісний зв'язок Skyrizon з армією Китаю.
Нагадаємо:
Сполучені Штати запровадили економічні санкції відносно 9 китайських компаній, серед яких і всесвітньо відомий виробник смартфонів Xiaomi.
Китайські інвестори ПАТ "Мотор Cіч" у грудні 2020 року направили українському уряду звернення в міжнародний арбітраж проти держави Україна.
Як повідомлялося, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують більше 50% акцій компанії "Мотор Січ". Більше 25% акцій залишалися за "Укроборонпромом".
Уряд виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні, розуміє важливість залучення інвесторів до "Мотор Січ", але йому "абсолютно не потрібні жодні посередники в пошуку інвесторів".
Президент групи DCH Олександр Ярославський заявив, що прокуратура наклала додатковий арешт на акції "Мотор Січ" після того, як китайські інвестори разом із DCH оголосили про спільну заявку в АМКУ про купівлю акцій, та поскаржився на тиск.
Економічна правда