Марченко про меморандум з МВФ: Збільшення тарифів не передбачається
Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що збільшення тарифів для населення у меморандумі з МВФ не передбачається.
Про це він сказав під час години запитань до уряду.
Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що слова нардепа Олександра Дубінського про те, що у меморандумі з МВФ вказано про підвищення тарифів на опалення, не відповідають дійсності.
"Наведена вами інформація частково не відповідає дійсності і є брехнею", - відповів Дубінському Шмигаль.
Водночас міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що "збільшення тарифів не передбачається".
"Щодо програми МВФ - там є реформи, які і так ми маємо зробити", - додав він.
Читайте також: Бюджет, тарифи, зменшення кількості ФОПів: що передбачає новий меморандум з МВФ
Нагадуємо:
Відповідно до проєкту меморандуму з МВФ, який є у розпорядженні ЕП, урядовці зобов'язуються застосовувати ринкову схему ціноутворення без будь-якої стелі. З 1 липня 2020 року постанова Кабміну про спецзобов'язання "Нафтогазу" з продажу палива для потреб населення втратить чинність.
Починаючи з опалювального сезону 2020-2021 років тарифи на опалення будуть переглядатися не рідше одного разу на рік напередодні старту опалювального сезону.
Уряд обіцяє, що тарифи будуть відображати витрати на газ і супутні витрати, включаючи капітальні інвестиції на модернізацію тепломереж.
Для забезпечення безпеки поставок газу в разі волатильності оптових цін буде створений Тимчасовий гарантований постачальник. ТГП буде обраний на конкурсній основі в червні.
Загалом уряд зобов'язується "докладати зусиль щодо запобігання повторного виникнення квазі-бюджетного дефіциту і посилення конкуренції... для досягнення енергетичної незалежності".
Україна розраховує, що МВФ схвалить нову кредитну програму на 5 млрд доларів, а наступного дня буде виплачений перший транш.
Перший транш Міжнародного валютного фонду у цьому році становитиме 1,9 мільярда доларів, другий - 1,6 мільярда, третій - у 2021 році - 1,5 мільярда.
7 травня Україна і Міжнародний валютний фонд переорієнтувалися з раніше попередньо погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand by.
У Міністерстві фінансів наголошують, що основна різниця у нових умовах співпраці МВФ полягає в термінах реалізації програми: Stand-by (яка пропонується зараз) - 1,5 роки, EFF (попередні умови) - 3 роки. Обсяг кредитування не зміниться.
Економічна правда