Українська правда

Мінсоцполітики та "секонд-хенд": з реєстру виключено 79 організацій-отримувачів "гуманітарки"

10 січня 2020, 11:29
 

Міністерство соціальної політики виключило з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги 79 організацій, їх підозрюють у реалізації гумдопомоги.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Це рішення було прийнято на підставі рекомендацій Робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Мінсоцполітики, оскільки зазначені отримувачі в порушення ст.11 Закону України "Про гуманітарну допомогу" не подали звіти про наявність та розподіл гуманітарної допомоги", - зазначив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль.

За словами Коваля, неподання цих звітів може свідчити, що вантажі не дійшли до кінцевих отримувачів, а могли бути спрямовані на отримання прибутку зазначеними організаціями (за інформацією міністерства, речі із вантажів "гуманітарної допомоги" інколи продаються в магазинах та бутіках – замість того, щоб їх безкоштовно роздавали людям).

Загалом в Україні в Єдиному державному реєстрі до сьогоднішнього дня було 1416 організацій-отримувачів гуманітарної допомоги.

"Ми будемо ретельно слідкувати за їхньої діяльністю у правовому полі під час надання вантажам статусу "гуманітарної допомоги". Тому що час "схем на гуманітарці" пройшов. Гуманітарна допомога – це вантажі, які українці повинні отримувати безкоштовно", - резюмував Олег Коваль.

Нагадуємо:

26 грудня Міністерство соціальної політики повідомило, що розробляє зміни в нормативно-правові акти України щодо заборони ввезення на територію країни вживаних речей у якості гуманітарної допомоги.

Пізніше у міністерстві пояснили, що боротьба зі "схемами на гуманітарці" не має жодного відношення до легального бізнесу із продажу в Україні вживаних речей, тобто "секонд-хенду".

Економічна правда

Мінсоцполітики