Рада відклала запровадження штрафів за євробляхи до 24 серпня
Закон про запровадження штрафів за керування нерозмитненими автомобілями відстрочено на три місяці — до 24 серпня 2019 року.
Відповідне рішення Верховна Рада ухвалила 16 травня, повідомила голова комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна, передає "Громадське".
"Відстрочити початок терміну дії закону 2612, який собою мав би розпочати процедуру з притягнення до відповідальності та накладання штрафів за використання автомобілів на іноземній реєстрації з порушенням митного режиму. Він мав набрати чинності 24 травня. Тепер він набере чинності 24 серпня 2019 року", — зазначила Южаніна.
Водночас депутатка визнала, що за ці додаткові 3 місяці вдасться розмитнити незначну кількість автомобілів на іноземній реєстрації. Причиною ухвалення цього рішення було скоріше виконання вимог протестувальників.
Як повідомлялося раніше, пільговий період, протягом якого власники євроблях могли сплатити удвічі менший акцизний податок, добіг кінця 22 лютого. А 24 травня спливає так званий перехідний період, протягом якого "бляхарі" можуть вільно пересуватися на єврономерах.
Після цього правоохоронці обіцяли жорстко реагувати на всі випадки порушення податкового та митного законодавства.
Також раніше прогнозувалося, що судячи з риторики влади, перехідний період продовжений не буде, і вже з 24 травня поліція почне зупиняти, штрафувати та відправляти авто порушників на штраф-майданчики.
Нагадаємо:
25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто на єврономерах.
З 25 листопада 2018 року по 19 лютого 2019 року митниці ДФС оформили майже 195,2 тисячі транспортних засобів. За них власники сплатили понад 12 мільярдів гривень платежів.
Мінфін вирішив не продовжувати період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації зі знижкою у 50%.
Після 22 лютого 2019 року власники авто мають платити за оформлення повну ставку акцизу.
До 24 травня 2019 року водії могли розмитнити авто без санкцій, але й без знижки. Далі власників повинні були б або штрафувати на 170 тис грн, або конфісковувати транспортні засоби.