Українська правда

В анексованому Криму місцевий винороб купив "Інкерман"

30 квітня 2019, 16:55
 

Власником Інкерманського заводу марочних вин став винороб Валерій Захар'їн.

Про це повідомляє РБК.

Окрім заводу вин у числі придбаних Захарьіним активів - радгосп "Качинський+" і агрофірма "Чорноморець".

Інкерманський завод марочних вин був заснований у 1961 році. Він є одним із найбільших в Криму: підприємству належить 2700 га виноградників.

Захар'їну, за даними російських ЗМІ, належать більш десяти компаній, що займаються вирощуванням винограду або продажем напоїв.

Переговори про продаж Інкермана також велися зі структурою банку Росія - Південним проектом. Однак така угода могла викликати питання через санкційні ризики, зазначає РБК.

За даними гіда Артура Саркісяна "Російські вина 2019", загальна площа виноградників "Будинку Захар'їних" - 88 га. Велика частина - 55 га - була закладена в 2002 році в Степовому Криму, решта 33 га - в 2008-му в Бахчисарайському районі Криму. Виноробня випускає вина під марками "Будинок Захар'їних", "Баккал Су", "Хороший рік". Але популярність Захар'їн отримав зі своєю лінійкою вин з автохтонних (локальних) сортів винограду - "сари Пандас" і "кефесія".

Обсяг випуску "Дому Захар'їних" - 200 тис. пляшок на рік. Для порівняння, у придбаного ним "Інкермана" цей показник - 11,5-12 млн пляшок. Власної виноробні у Захар'їна немає: переробка винограду, який "Будинок Захар'їним" виробляє і частково закуповує в декількох кримських зонах, а також розлив вина відбуваються на партнерському заводі. Бочки з вином, зокрема, зберігаються у спеціальній виділеній штольні Інкерманського заводу.

З 2011-го всі активи Інкермана були консолідовані в холдинг Inkerman International AB зі штаб-квартирою в Стокгольмі. На той момент активи виноробної компанії належали українському підприємцеві Валерію Шамотію. У цьому ж році він продав частину бізнесу інвестфондам Horizon Capital (отримав 20%) і Hartwall Capital (40%). Але в 2016-му структура власників виглядала вже трохи інакше. У Hartwall Capital було 40%, у компанії Шамотій Логос девелопмент - 40%, а замість Horizon Capital в акціонерів з'явився китайський фонд Pan Chang c 20%.

"100% акцій Inkerman International AB були продані 24 квітня 2019 го компанії АТ Оптима. У ТОВ Інкерман Україна, як і раніше, єдиним учасником залишається шведська холдингова компанія", - повідомили в прес-службі Інкерман Україна, передає Liga.net.

Нагадаємо, винороби анексованого Росією Криму можуть зупинити виробництво на 6-9 місяців через брак пляшок, що виник через американські санкції.

Читайте також:

Протверезити нелегалів: як в 2019 боротимуться з тіньовим алкоголем

Українське вино: власний виноград чи імпортна сировина

Успішні українські винороби. Куди їхати по червоне, біле і рожеве?

Як закарпатське вино завойовує світ. Репортаж з "Шато Чизай"

Економічна правда

виноробство Крим