Українська правда

НБУ очікує, що уряд збільшить витрати "під Новий рік"

— 5 листопада 2018, 13:30
НБУ очікує, що уряд збільшить витрати під Новий рік
Володимир Гройсман та Яків Смолій
Володимир Гройсман та Яків Смолій
нбу

Під час ухвалення рішення щодо облікової ставки на наступному засіданні комітету Національного банку з монетарної політики буде взяте до уваги можливе зростання витрат уряду наприкінці року.

Про це йдеться у Підсумках дискусії членів комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки.

Як відомо, 25 жовтня Національний банк не змінив розмір облікової ставки і залишив її на рівні 18%.

Під час обговорення думки членів КМП розділилися: п’ятеро з них виступали за збереження облікової ставки на поточному рівні (18%), решта п’ятеро висловилися за її подальше підвищення до 18,5%.

П’ятеро членів КМП відзначили, що поточний рівень облікової ставки (18%) забезпечує достатньо жорсткі монетарні умови, щоб інфляція продовжила знижуватися.

На їх переконання, хоча за поточних проінфляційних факторів та незмінності ставки інфляція увійде в межі цільового діапазону лише у І кварталі 2020 року, це не має позначитися на довірі до цілей Національного банку, адже регулятор вже продемонстрував свою готовність проводити жорстку монетарну політику задля досягнення цілі з інфляції.

Крім того, збереження облікової ставки на поточному рівні дозволяє втримати баланс між цілями щодо цінової стабільності та економічного зростання.

Водночас, вищезгадані п’ятеро членів КМП зауважили, що у випадку якщо інфляційні ризики стануть виразнішими і загрожуватимуть зниженню інфляції до цілі на прийнятному часовому горизонті, Національний банк матиме можливість відреагувати на них під час наступних засідань правління з монетарної політики.

Зокрема, один з членів КМП відзначив, що під час ухвалення рішення щодо облікової ставки в грудні важливо буде взяти до увагу можливе зростання витрат уряду наприкінці року і його вплив на ситуацію на фінансовому ринку України.

Інші п’ятеро членів КМП поділяли думку щодо доцільності підвищення облікової ставки на 50 б.п. до 18,5%.

Аргументуючи свою позицію, вони зазначили, що проведення жорсткішої монетарної політики необхідне для нівелювання впливу на динаміку інфляції в середньостроковій перспективі таких факторів, як погіршення інфляційних очікувань, розширення споживчого попиту, високі темпи зростання заробітних плат, менш сприятливі глобальні фінансові умови та цінова кон’юнктура.

Читайте також: Нові ризики для економіки, або Чому НБУ знову підвищує облікову ставку

Економічна правда

уряд НБУ інфляція ставка витрати