Частину коштів від нових євробондів Мінфін направить на погашення боргів
Міністерство фінансів України планує направити частину коштів від розміщення нових єврооблігацій на викуп шестимісячних цінних паперів на 725 млн доларів, розміщених наприкінці серпня поточного року.
Про це повідомляється в попередньому проспекті емісії нових єврооблігацій, передає "Інтерфакс-Україна".
"Кошти від розміщення будуть спрямовані на фінансування викупу дисконтних єврооблігацій на 725 млн доларів, емітованих 28 серпня 2018 року, а також загальних бюджетних видатків", - зазначено в документі.
Як повідомлялося, Україна наприкінці серпня 2018 року вийшла на міжнародний ринок капіталу з приватним розміщенням облігацій зовнішньої державної позики (ОВДП) на 725 млн доларів. Піврічні дисконтні облігації були розміщені за ціною 95,551% номіналу, що, за оцінками Національного банку України, відповідає прибутковості на рівні 9,1% річних.
За даними Мінфіну, облігації розміщені серед провідних міжнародних інвесторів, які надали фінансову підтримку Україні в умовах нестабільності міжнародного ринку капіталу для країн, що розвиваються.
23 жовтня Україна розпочала цикл зустрічей з інвесторами щодо розміщення нових 10-річних єврооблігації. Крім цього, допускається можливість розміщення 5-річного траншу за 10-річними паперами.
Організаторами зустрічей призначені міжнародні банки BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan, фінансовим консультантом - Rothschild.
Раніше повідомлялося, що в України є плани здійснити в 2018 році зовнішні запозичення майже на 2 млрд доларів, які планувалися на першу половину цього року. Один з варіантів - розміщення євробондів, заявляла наприкінці минулого тижня в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.
У вересні 2017 року Україна розмістила 15-річні єврооблігації на 3 млрд доларів із прибутковістю 7,375%. Організаторами були BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan. Одночасно з розміщенням нового випуску Мінфін України викупив єврооблігації з погашенням у 2019 і 2020 рр. на загальну суму 1,576 млрд доларів. Торішня угода стала першим ринковим розміщенням для України з 2013 року. У 2014-2016 рр. Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом 1 млрд доларів, боргові папери були гарантовані США, що надавало країні можливість позичати за рекордно низькими ставками.