Українська правда

ТЕЦ братів Дубневичів перейшли під тимчасове управління держави — НАБУ

3 серпня 2018, 12:50
Брати Дубневичі
Брати Дубневичі

Новояворівська та Новороздільська теплоелектроцентралі у Львівській області перейшли під тимчасове управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів.

Про це на брифінгу повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає "Дело".

За його словами, детективи НАБУ розкрили велику корупційну схему в сфері енергетики, розкрадання газу у НАК "Нафтогаз України" на 1,4 млрд гривень. Корупційна схема в роботі двох ТЕЦ усунена.

Було прийнято рішення про арешт активів та передачу їх у тимчасове управління АРМА.

Голова АРМА Антон Янчук акцентував на тому, що після переходу активів в управління його відомства вже була проведена попередня оцінка економічної ефективності від діяльності Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ. Вона названа економічно ефективною.

Вже зареєстровані права управління, найближчого майбутнього планується вийти на початок відбору керуючого, який планують завершити за місяць. Далі розраховують перейти до передачі цих активів в управління на підставі договору.

Ситник зазначив, що управління цими двома активами АРМА буде тимчасове, форма власності і власник не змінюються. Рішення про тимчасову передачу АРМА може скасувати рішення суду.

Як повідомлялося раніше, НАБУ затримало у Львові чотирьох посадових осіб ТОВ "Енергія-Новий Розділ", ТОВ "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія" за підозрою в заволодінні понад 300 млн куб м природного газу НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд грн.

Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в 2013-2015 роках купували природний газ у НАК "Нафтогаз України" для виробництва теплової енергії населенню. Для такої категорії споживачів "Нафтогаз" продає газ дешевше, ніж для комерційних споживачів.

Однак підприємства купили понад 300 млн куб. м газу за пільговою ціною, не плануючи використовувати його для потреб населення, вважають слідчі.

НКРЕКП підтвердила, що "Енергія-Новоярівськ" використала не за призначенням 28,6 млн куб м природного газу в 2014 році і 47,3 млн куб м в - 2015 році. А "Енергія-Новий Розділ" - 52,3 млн куб м в 2014 році і 53,9 млн куб м у 2015 році.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн дол., його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає готівкою 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Дубневичі майно ТЕЦ