В уряді розповіли, кому планують підвищувати пенсію в першу чергу
Чорнобильці та люди з великим трудовим стажем, але малою зарплатою, будуть першими у "черзі" на підвищення пенсії.
Про це в ефірі "5 каналу" розповів віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
"Найбільш гостре сьогодні питання для чорнобильців, і треба врахувати одну з головних проблем пенсійної реформи, що дуже малу надбавку до пенсії отримали люди з великим трудовим стажем 35-45 років, але малою заробітною платою.
Ми працюємо і президент звертався до уряду, і глава уряду це обіцяв, що все-таки питання великого строкового стажу і маленької зарплати має бути перераховане", - підкреслив політик.
"І я знаю, що Мінсоцполітики зараз готує відповідні розрахунки і пропозиції і, на мій погляд, це питання дуже болісне. Але не наша влада винна в тому, що люди тоді отримували мінімальну зарплату.
Але ми не можемо пройти повз цю проблему і все-таки треба це питання врахувати і зробити для цих людей якусь окрему програму", - додав він.
Розенко також зазначив, що все залежить від ресурсу.
"Якщо це більший ресурс - буде один варіант, якщо менший - то інший" - сказав віце-прем'єр.
На запитання ведучого, чи з'явиться все-таки додатковий ресурс на підняття пенсій, Розенко відповів: "Думаю, що так. Ми бачимо позитивну динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Ми отримали 3 млрд додатково у Пенсійний фонд, порівняно з тим, що планували.
Також буде багато залежати від того, чи вдасться підвищити мінімальну зарплату до 4 200 грн. Все-таки це дасть ще додатковий ресурс у Пенсійний фонд України.
І от, акумулювавши всі ці ресурси, я сподіваюся, що наприкінці року ми будемо мати достатньо грошових надходжень до Пенсійного фонду України, щоб без інфляції, без збільшення дефіциту в Пенсійному фонді все-таки зробити якісь додаткові пенсійні програми".
Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що у бюджеті поки що немає коштів для підвищення мінімальної зарплати, а чи зможе уряд знайти необхідні кошти, стане зрозуміло на початку липня цього року.
За його словами, підвищення можливе за умови перевиконання доходів бюджету.
Як повідомлялося, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум становить 1 700 гривень, а мінімальна зарплата - 3 723 гривні.
Президент Петро Порошенко допустив збільшення мінімальної заробітної плати до 4,1 тис. гривень у другій половині 2018 року.
Екс-глава Мінфіну Олександр Данилюк перед своїм звільненням розповів, що передумов для підвищення мінімальної заробітної плати немає.
Українська правда