Українська правда

Український криптовалютний бізнес може перебратися до Білорусі

5 лютого 2018, 11:32
 

Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій прогнозує можливість виїзду українського криптовалютного бізнесу до країн, де на державному рівні створюються умови для успішної роботи з криптовалютою, зокрема до Білорусі.

Про це повідомив в "Інтерфакс-Україна" голова наглядової ради UVCA Андрій Колодюк.

Він підкреслив, що раніше держава через свої силові структури активно тиснула на IТ компанії, однак цей етап український IТ-бізнес зміг пережити.

"Хтось поїхав, але в цілому, загальними зусиллями нам вдалося "відбитися". Тому що правда була на нашому боці і той факт, що жодна справа не була доведена до суду, тільки підтверджує це", - зазначив Колодюк.

За його словами, під час проведення Українського дому в Давосі в рамках Всесвітнього економічного форуму, UVCA приділила особливу увагу блокчейну і криптовалютам, оскільки ця тема є всесвітнім трендом.

"Повертаючись в Україну, ми бачимо, що всі досягнення можуть бути перекреслені роботою силових "структур". Якщо тиск не припиниться, то весь бізнес переїде, наприклад, до Білорусі, де на державному рівні створюються всі умови для успішної роботи", - сказав він .

"Виникає питання, на кого працює той же Матіос: на український бізнес або на Лукашенка, який на відміну від нашої влади, сприяє тому, щоб майнери працювали в Білорусі", - заявив голова наглядової ради UVCA.

За його словами, українські панелі по блокчейну і криптовалютам стали одними з найбільш популярних.

"Причина цього не тільки всесвітній тренд, але і те, що Україна вже є на світовій карті крипто-бізнесу. Так, за тиждень до Форуму, згідно з дослідженням Citi-Bank, Україна увійшла до топ-5 країн з розвитку блокчейн бізнесу", - підкреслив Колодюк.

Він також заявив, що відвідувачі криптовалютних панелей Українського дому приходили не просто послухати, а в основному обговорювати спільні проекти.

Як відомо, 1 лютого головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що на київському підприємстві "Квазар" добували криптовалюту і перераховували кошти для фінансування бойовиків так званих "ДНР" і "ЛНР".

За словами Матіоса, на підприємстві "Квазар" у Києві вилучили 400 ферм для майнінгу криптовалют.

Нагадаємо, у Білорусі легалізували майнінг та операції з криптовалютами.

Читайте також: Наші в Давосі: Чим запам'яталася Україна на Всесвітньому економічному форумі

майнінг Білорусь ГПУ криптовалюта