У 22 банків є ризики з пов'язаними особами - НБУ
Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов'язаних осіб.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.
"Ці програми розроблені і подані в НБУ банками, в яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов'язаними особами", - заявили в прес-службі.
"На початок минулого року таких банків виявлено 44 з 99 установ, які пройшли діагностику", - йдеться в повідомленні.
Станом на 1 січня 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними особами до вимог регулятора.
З огляду на досвід виконання банками індивідуальних графіків і їх побажання, Нацбанк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження термінів дії планів заходів на термін до двох років.
"Це право банк отримує за умови сумлінного виконання всіх заходів, зазначених в планах. Зокрема, за умови зниження обсягу понадлімітного обсягу заборгованості пов'язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану", - заявили в НБУ.
Такою можливістю вже скористався один банк, який продовжив загальний термін виконання програми з трьох до п'яти років.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку спільно закликали Нацбанк і Мінфін продовжувати зусилля по мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.
Економічна правда