Українська правда

Українські сайти "добувають" криптовалюту за допомогою комп’ютерів відвідувачів

26 вересня 2017, 15:55

Понад 2 мільйони сайтів у світі, серед яких українські, використовують комп’ютери своїх відвідувачів для майнінгу криптовалют.

Про це повідомляє The Watcher.

Всього за тиждень після появи коду CoinHive, майнера криптовалюти Monero, до нього одночасно підключилось понад 2,2 мільйона користувачів по протоколу WebSocket.

Разом вони генерують потужність в 13,5 мегахешів на секунду, що приблизно дорівнює 5% від всього майнінгового пулу блокчейна Monero, розповіли розробники CoinHive в своєму блозі.

За словами розробників, ще 15 вересня в них був лише один сервер, а через тиждень довелось розширятись до 28 веб-проксі, шести веб-серверів, двох серверів з базами даних і двох віртуальних серверів для підтримки роботи системи.

CoinHive позиціонує себе як альтернативу рекламним банерам, і дає можливість заробітку для сайтів. Ідея в тому, що JavaScript використовує потужності комп’ютера користувача, який зайшов на сайт. Поки користувач дивиться контент на сайті, його комп’ютер майнить криптовалюту для власника сайту.

Деякі сайти впроваджують майнер приховано, і користувачі звертають увагу на те, що щось відбувається лише тоді, коли їх комп’ютери вмикають вентилятори охолодження на повну потужність для охолодження процесору.

У CoinHive збираються випустити оновлення своєї бібліотеки, в рамках якого користувачеві сайту потрібно буде самостійно підтверджувати, що він хоче віддавати ресурси комп’ютера на майнінг.

Цікаво, що користувачі почали помічати, що деякі українські ресурси вже використовують технологію. Наприклад, сайти, що входять до холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net. Про це написав на своїй сторінці у Facebook користувач Evg Bell.

Після реакції користувачів Football.ua прибрав скрипти з сайту і вибачився.

Нагадаємо, 10 серпня в басейні Святошинського району Києва виявили біткоін-ферму.

Рекомендуємо почитати: Полювання на "майнерів", або Як у Святошинському басейні випливли біткоіни

криптовалюта інтернет