Українська правда

"Сплячих ФОПів" немає в жодній цивілізованій країні - Розенко

13 січня 2017, 16:01

В Україні ніколи не буде високого рівня життя та високих пенсій, якщо 50% працюючих українців не платять податки.

Про це на брифінгу в Івано-Франківську повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, передає "Укрінформ".

"В Україні ніколи не буде високого рівня життя, високих пенсій, якщо 50% працюючих українців не платять податків, єдиного соціального внеску, або сплачують його не в повному обсязі. Це – аксіома всіх цивілізованих країн", - сказав він.

"Рік тому Україна зробила дуже серйозний крок. Ми зменшили удвічі податкове навантаження на фонд оплати праці. Сьогодні податкове навантаження, соціальний внесок в Україні удвічі нижчі, ніж рік тому, і одне з найнижчих в Європі. Це невеликі податки, але їх треба платити всім", - переконаний Розенко.

Він зауважив, що такий принцип має стати головним акцентом в роз’яснювальній роботі, особливо для представників бізнесу.

Сплячі ФОПи, стверджує  Розенко, є суто українським явищем, якого немає в цивілізованих країнах.

"Де і в якій країні Європи це є, коли 2-4 місяці платять податки, а потім ні, бо, бачте, щось там у нього не виходить. А пенсію потім цій людині теж 4 місяці платити, а потім ні?", - поцікавився Розенко.

На його переконання, не сплачуючи податки, людина прирікає себе на мізерну пенсію.

Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності.Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно - так званих "сплячих ФОПів"

Економічна правда

зарплата податки