Українська правда

Суд дав доступ до контрактів компанії, яку пов'язують з Мартиненком

15 серпня 2016, 16:01

Солом'янський районний суд Києва дозволив перевірку контрактів компанії-посередника Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG, через яку експортується продукція державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії.

Про це йдеться в дев'яти рішеннях суду від 8 серпня, пише Ліга.net.

З позовами до суду звернулося Національне антикорупційне бюро, яке більше півроку розслідує розкрадання понад 100 млн гривень коштів ОГХК шляхом продажу продукції за заниженими цінами через австрійського посередника компанію Bollwerk.

Солом'янський суд надав дозвіл "компетентним органам" шести країн (Іспанії, Чехії, Казахстану, Німеччини, Румунії, Швеції) на доступ до документів компаній, яким Bollwerk постачала продукцію ОГХК.

Йдеться про документи, контракти, специфікації на поставку титанової сировини та іншої продукції (виробництва ОГХК) від Bollwerk на адресу європейських компаній, які були кінцевими покупцями продукції.

Також будуть перевірені документи, що підтверджують факти постачання і оплати за такими угодами і електронне листування між компаніями-покупцями і Bollwerk, а також листування компаній-покупців з ОГХК починаючи з 1 січня 2015 року по день вилучення документів.

Крім того, суд дав доступ до документів, які підтверджують проведення переговорів між ОГХК і європейськими компаніями (кінцевими покупцями), в тому числі пропозиції щодо купівлі титанової сировини.

У рішеннях суду вказані такі компанії: Lincoln Electric Europe S.l, Guzman Global S.L., Minerals 2000 S.A. (Всі - Іспанія), ESAB CZ S.R.O., Precheza A.S. (Обидві - Чехія), Helmut Kreutz Mahlwerke Gmbh (Німеччина), DUCTIL S.A. (Румунія), Esab Perstorp AB (Швеція), Усть-Каменогорськ титано-магнієвий комбінат (Казахстан).

Саме цим компаніям, згідно з даними НАБУ, ОГХК поставляла продукцію через посередника Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG.

У рішеннях суду йдеться про те, що в 2015 році ОГХК і Bollwerk уклали дев'ять зовнішньоекономічних контрактів на поставку ільменітового, рутилового і цирконієвого концентратів.

На виконання контрактів, ОГХК в 2015 році поставило Bollwerk титанової сировини на загальну суму понад 688 млн гривень за вартістю на 15-55% нижчою від світових середньоринкових цін.

"Поставки сировини здійснювалися ОГХК не на адресу компанії-покупця - Bollwerk Finanzierungs- und Industrie management AG, а безпосередньо до компаній-одержувачів", - йдеться в судовому рішенні.

За даними слідства, в 2015 році на компанію-посередника Bollwerk доводилося 92% від всіх експортних операцій ОГХК, в результаті чого державному підприємству завдано збитків на суму понад 103 млн гривень.

Компанія Bollwerk належить громадянину Австрії Вольфгангу Айбергеру. Він же є директором і номінальним власником австрійської Steuermann Investitions через яку здійснювалися поставки уранового концентрату на державний Східний гірничо-збагачувальний комбінат, про що писала "Українська правда" у своєму розслідуванні.

Щодо діяльності Steuermann НАБУ також проводить розслідування.

В інтерв'ю Українській правді Давид Жванія розповідав, що компанія Steuermann є технічною компанією і входить в їх спільну бізнес-групу з Миколою Мартиненком.

Мартиненко корупція