Українці, яким надали субсидії, збільшують споживання газу - експерт
Українці, які отримують субсидії, не тільки не економлять природний газ, а й збільшують споживання дорогого енергоресурсу.
Про це заявила керівник прес-служби у ТОВ "Житомиргаззбут" Олена Мічуріна, пише Житомирська хвиля.
"В області близько 40% субсидіантів нарощують витрати газу, аби в подальшому держава не зменшила розмір допомоги, - розповідає експерт. - При цьому більшість одержувачів субсидій зовсім перестали платити за газ і навіть не вносять обов'язковий платіж", - зазначила Мічуріна.
За її словами, мотивацію до економії газу знищив затверджений Міністерством соцполітики порядок розрахунку субсидій відповідно до соціальних норм, які виявилися в кілька разів більшими фактичного споживання газу домогосподарствами України.
"Методологічні помилки призвели до того, що одному домогосподарству, яке в середньому споживає 184 куб. м газу на місяць, органи соціального захисту нараховували субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби, - пояснює фахівець. - Так, в опалювальному сезоні 2015-2016 років на Житомирщині було нараховано компенсацій за використаний газ на суму 1,7 млрд гривень", - наголосила експерт.
Згідно з даними Мінфіну, на початок травня органи соціального захисту населення нарахували клієнтам газопостачальних компаній країни субсидій і пільг на 18,1 млрд гривень більше фактичної вартості спожитого ними газу.
Таким чином, оплата за газ по субсидіях і пільгах вже майже на 41% перевищила вартість спожитого газу по всій групі споживачів з категорії "населення".
"Серед усіх категорій споживачів населення споживає палива найбільше - 65,5%, - говорить Мічуріна. - При цьому у Житомирській області 138 із 361 тисяч домоволодінь оплачують газ за допомогою державної допомоги-субсидії - тобто кожна друга родина", - підсумувала вона.
На думку експертів, ситуацію врятує запровадження адресної монетизованої системи соціального захисту громадян.